22 грудня
Завантажити ще

Енергодар: названо радіаційний фон по містах в околиці. Військові сили РФ захопили майданчик АЕС

Енергодар: названо радіаційний фон по містах в околиці. Військові сили РФ захопили майданчик АЕС
Фото: Вікіпедія

Після нічної пожежі на території Запорізької АЕС радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін і не несе загрози життю та здоров'ю населення. Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної військової адміністрації.

За даними військових, майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації.

Радіаційний гама-фон в містах:

  • Енергодар – 9-12 мкР/годину;
  • Мелітополь – 9-12 мкР/годину;
  • смт. К-Дніпровка – 11.2 мкР/година;
  • Бердянськ, м. Оріхів, м. Токмак, смт. Чернігівка, смт. Андріївка – 12.5 мкР/година;
  • Пологи – 11-14 мкР/година;
  • Василівка - 16 мкР/година.

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух підкреслив, що всі енергоблоки АЕС зберігають цілісність. Системи та елементи, важливі для безпеки АЕС, знаходяться у робочому стані.

Яке опромінення вважається небезпечним

Якщо сумарна доза короткочасного опромінення (до 4-х діб поспіль) менше 10 мкЗв, то вважається, що випромінювання фактично відсутнє та його можна не враховувати. Опромінення до 100 мЗв – це допустиме аварійне опромінення населення (разове), медичними методами немає будь-яких помітних змін у тканинах і органах.

Разові ефективні дози (за ризиком виникнення віддалених наслідків опромінення всього тіла людини та окремих її органів і тканин з урахуванням їхньої радіочутливості) понад 200 мЗв є потенційно-небезпечними, критичними для здоров'я дозами.

Опромінення дозою 500-1000 мЗв викликає відчуття втоми, спостерігаються помірні зміни у складі крові. Стан нормалізується за короткий час. Основна частка радіаційного ризику – можливість, у майбутньому, появи онкологічних захворювань (рак крові, шкіри, щитовидної залози тощо)

При дозах 1000-1500 мЗв (1,0-1,5 Зв ) можуть з'явитися виражені соматичні ефекти (нудота, блювання), порушення працездатності, виникають різні форми гострої променевої хвороби.

При дозах 1500-2500 мЗв (1,5-2,5 Зв) - спостерігається короткочасна легка форма променевої хвороби, яка з'являється у вигляді вираженої лейкопенії, що триває тривалий час (зниження числа лейкоцитів). До половини випадків може спостерігатися блювання у першу добу після опромінення. При дозах більше 2 грей – високий ризик летального результату.

2500-4000мЗв (2,5-4,0 Зв ) - виникає променева хвороба середнього ступеня тяжкості. У всіх опромінених у першу добу після опромінення спостерігається нудота та блювання, різко знижується вміст лейкоцитів та з'являються підшкірні крововиливи. Такі дози - викликають суттєву, непоправну шкоду здоров'ю, облисіння та білокрів'я.

3000-4000 мЗв (3-4 Зв) - пошкодження кісткового мозку, протягом місяця після опромінення смертельний результат можливий у 50% опромінених (без медичного втручання).

4000-7000 мЗв (4-7 Зв) - розвивається важка форма променевої хвороби та висока смертність.

Понад 7000 мЗв (7 Зв) - дуже важка форма гострої променевої хвороби. У крові повністю зникають лейкоцити. З'являються множинні підшкірні крововиливи. Смертність 100%. Причиною смерті, найчастіше є інфекційні захворювання та крововиливи.

10000 мЗв (10 Зв) – смерть протягом 2-3 тижнів.

15000 мЗв (15 Зв) - смерть через 1-5 діб.