6 лютого
Завантажити ще

Держспецзв'язок: Дзвінки в Росію з українських номерів обмежені

Держспецзв'язок: Дзвінки в Росію з українських номерів обмежені

Абоненти українських мобільних операторів не зможуть додзвонитись до користувачів російських операторів. Про це повідомляє прес-центр Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

- Такі заходи необхідні для того, щоб окупанти не могли передавати інформацію з українських телефонів до Росії та Білорусі. Подібні обмеження діють і для абонентів, які мають фіксований зв'язок. Також мобільні оператори обмежили можливість активації нещодавно придбаних мобільних карток, щоб російські війська не могли під час своїх постійних мародерств викрадати сім-картки та використовувати їх, - зазначили у відомстві.

У Держспецзв'язку попередили українців. що у ворожих військових нині немає засобів зв'язку, за допомогою яких можуть здійснювати передачу даних, дзвінки між собою та країни-агресори. У зв'язку з цим почастішали випадки крадіжки мобільних телефонів українців російськими окупантами. Фахівці рекомендують нашим громадянам вжити заходів безпеки, встановивши пароль для сім-карти та на мобільному пристрої.

- У разі викрадення вашого телефону, необхідно негайно повідомити про це мобільного оператора за допомогою інших засобів зв'язку. Телефони з викраденими сім-картами перестануть обслуговуватися, тим самим ви забезпечите дотримання інформаційної безпеки, - зазначено у повідомленні.

Також у відомстві заявили, що мобільні мережі в Україні працюють у надзвичайному режимі оперативно-технічного управління. Мобільний зв'язок та доступ до Інтернету забезпечені, але в місцях, де продовжуються бойові дії, можуть бути перебої зі зв'язком та доступом до Інтернету.