6 лютого
Завантажити ще

Українського військового, який підірвав Генічеський міст разом із собою, нагородили званням Героя України

Українського військового, який підірвав Генічеський міст разом із собою, нагородили званням Героя України
Фото: ВДУ

Українського військового, який 25 лютого ціною власного життя підірвав Генічеський автомобільний міст, посмертно нагородили званням Героя України. На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу.

- ухвалив рішення про присвоєння звання Героя України Скакуну Віталію Володимировичу, саперу 35 окремої бригади Морської піхоти посмертно. Ціною власного життя він підірвав міст, – сказав глава держави.

ЯК ЦЕ БУЛО

У перший день війни з Росією, 24 лютого, одним із найважчих місць на карті України став Кримський перешийок, де одним із перших ворога зустрів окремий батальйон морської піхоти.

Щоб зупинити просування танкової колони українськими військовими, було прийнято важке рішення про підрив Генницького автомобільного мосту.

– Виконати це завдання зголосився інженер окремого батальйону матрос Скакун Віталій Володимирович. Міст був замінований, але піти звідти він не встиг. За словами побратимів, Віталій вийшов на зв'язок та повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух. Наш побратим загинув, - повідомляли у Генштабі ЗСУ.

26 лютого – третій день від початку масштабної військової агресії з боку Росії. Як розвиваються події читайте ТУТ