21 листопада
Завантажити ще

Астрономи випадково виявили радіогалактику, яка в сотню разів більша за Чумацький шлях

Астрономи випадково виявили радіогалактику, яка в сотню разів більша за Чумацький шлях
Фото: pixabay.com

Група міжнародних дослідників під час спостереження за космічними об'єктами випадково виявила нову радіогалактику діаметром як мінімум 16 мільйонів світлових років. Цей об'єкт разів у сто більше за нашу галактику Чумацький шлях. Про це повідомляє Space.com.

Вчені назвали галактику Алкіоней - на честь сина Урана, який у давньогрецькій міфології був богом Неба. Встановлено, що галактика знаходиться за три мільярди світлових років від Землі.

- Радіогалактики містять у своєму ядрі надмасивні чорні діри. Коли речовина потрапляє в чорну діру, вона виділяє енергію у вигляді радіопроменів із протилежних сторін від центру галактики, також відомого як активне галактичне ядро. Матеріал, викинутий у космос цими двома струменевими потоками, включає будівельні блоки для нового зореутворення. Подорожуючи майже зі швидкістю світла, цей матеріал нагрівається та розчиняється у плазмі, яка світиться у радіосвітлі, - розповіли фахівці.

Вчені уточнюють, що діаметр надмасивної радіогалактики становить не менше 16 мільйонів світлових років, що перевищує діаметр нашої галактики Чумацький Шлях у 100 разів. Таким чином, Алкіоней на даний момент є найбільшою відомою структурою галактичного походження.

Раніше космічна рентгенівська обсерваторія Chandra Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала спіральну галактику Мессьє 94 у сузір'ї Гончі Пси.

Новини по темі: Космос астрономія