Завантажити ще

Хто може витратити "ковідну тисячу" на комуналку з 14 лютого: роз'яснення Кабміну

Хто може витратити
Фото: facebook.com/diia.gov.ua

З 14 лютого в Україні одна з категорій українців може витрачати тисячу гривень, одержаних від держави за пройдений курс вакцинації, на оплату комунальних послуг. Йдеться про "ковідну тисячу" для людей від 60 років. Про це у понеділок у своєму телеграм-каналі повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Відтепер люди старше 60 років можуть сплатити за комунальні послуги із коштів "єПідтримки". Термін, коли ви можете витратити 1000 грн, теж збільшився. Вже не 4 місяці, а 9", – написав міністр.

Коротко: як отримати "ковідну тисячу"

  • мати зелений COVID-сертифікат про вакцинацію
  • подати заявку на виплату, відкривши спеціальну картку в одному з банків-партнерів
  • у додатку "Дія" натиснути "послуги", єПідтримка" та "Отримати допомогу".

Також Кабінет міністрів дозволив витрачати кошти на комуналку за програмою "єПідтримка" й особам з інвалідністю.

9 лютого Кабмін затвердив виплату " ковідної п'ятисотки " - 500 гривень за бустерне щеплення від коронавірусу. Отримати ці гроші можна починаючи з 14 березня.

Раніше Кабінет міністрів розширив виплату тисячі гривень за вакцинацію від COVID-19 на підлітків від 14 років та доповнив перелік товарів і послуг, на які можна витратити гроші.

Для тих, хто не має можливості або не хоче отримати "ковідну тисячу" через сервіс "Дія", планується організувати офлайн-виплати протягом 2-3-го кварталів 2022 року.

А ще Володимир Зеленський 8 лютого пообіцяв кожному вакцинованому українцю старшому за 60 смартфон і пільговий тариф. Видавати смартфони почнуть навесні.