Завантажити ще

В Україну доставили понад 40 тисяч флаконів "Ремдесивіру"

В Україну доставили понад 40 тисяч флаконів
Фото: facebook.com/moz.ukr

До України доставили 43 711 флаконів "Ремдесивіру" для лікування хворих на коронавірус. Найближчими днями партію розподілять по регіонах. Про це повідомляє прес-центр МОЗ.

- "Ремдесивір" вже показав свою користь у лікуванні тяжких станів пацієнтів із COVID-19. Хоча перебіг хвороби, викликаної штамом «Омікрон», не такий складний, як було раніше, цей препарат все одно дуже потрібний. Ще наприкінці минулого року за дорученням МОЗ було закуплено понад 60 тисяч флаконів препарату "Ремдесівір", з яких 20 тисяч ще у січні було розвезено по регіонах, – повідомив Олександр Комарида, заступник міністра охорони здоров'я України.

У міністерстві зазначили, що "Ремдесівір" (100 мг) закуповують за кошти державного бюджету. Вартість одного флакона становить 300 гривень. Загалом на 43 711 флаконів було витрачено 13 113 300 гривень.

"Ремдесивір" (торгова назва Veklury) розроблений компанією Gilead Sciences, Inc. Препарат використовують у США, ЄС, Великобританії, Ізраїлі, Японії, ОАЕ та інших країнах.

Раніше Комарида розповів, що 43 тисячі препарату «Молнупіравір» для лікування COVID-19 розподілено по українських регіонах. Він випускається у формі таблеток та не потребує особливих умов зберігання. Сімейні лікарі насамперед призначатимуть «Молнупіравір» пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу з легкого ступеня захворювання коронавірусом у середній та тяжкий.