20 травня
Завантажити ще

Київ посів третє місце у світі з автомобільних заторів, Одеса - шосте

Київ посів третє місце у світі з автомобільних заторів, Одеса - шосте
Фото: instagram.com/nikolaytyshchenko

Столиця України опинилася на третьому місці у світі з трафіку на дорогах та часу, проведеному водіями в автомобільних заторах. Столичні водії у пробках витрачають близько 128 годин на рік. Про це свідчать дані щорічного дослідження компанії TomTom.

Середня затримка у дорозі у 2021 році склала 56% проти 51% у 2020 році. Цей показник означає, що, наприклад, півгодинна поїздка у будній день забере на 56% більше часу, ніж за базових умов без заторів. За даними Tom Tom, середній час у дорозі збільшився на три хвилини на добу й у місті значно зросла завантаженість на дорогах. Так, на півгодинну поїздку доводиться витрачати 47 хвилин.

У середньому кияни проводять у заторах 128 годин на рік – понад п'ять днів. Найбільш завантажений трафік у столиці о восьмій ранку та о шостій вечора, в цей час автолюбителі та пасажири громадського наземного транспорту витрачають на дорогу майже вдвічі більше часу, ніж під час відсутності пробок.

На першому місці по завантаженості трафіку - Стамбул (Туреччина), а на другому - Москва (РФ). У турецькому місті водії витрачають 142 години на рік у пробках, у Москві та Підмосков'ї – близько 140 годин на рік. На четвертому - колумбійська столиця Богота (55%), на п'ятому - Мумбаї (53%).

У світовий ТОП-10 із заторів потрапила й Одеса - вона на шостому місці з показником завантаженості доріг 51% (117 годин у пробках). Ще рік тому, за підсумками 2020 року, Південна Пальміра була на 11-му місці.

До тридцятки з українських міст також потрапили Харків (12-е місце, 46%, 103 години) та Дніпро (25-е місце, 40%, 92 години).

Українські міста стабільно піднімаються у рейтингу TomTom. Так, за підсумками 2019 року Київ був на 12-му місці, Одеса посідала 18-е місце у світі, Харків – 29-е місце, Дніпро – 47-е місце.

Сервіс TomTom моніторить ситуацію з трафіком у 404 містах, розташованих у 58 країнах світу.