28 травня
Завантажити ще

«Велике будівництво»: У Хмельницькому відкрили кімнату променевої терапії з новітнім обладнанням

«Велике будівництво»: У Хмельницькому відкрили кімнату променевої терапії з новітнім обладнанням

У радіологічному відділенні Хмельницького обласного протипухлинного центру відкрилася кімната дистанційної променевої терапії, переоснащена у межах програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Про це повідомляє Хмельницька ОДА.

«Ми технічно переоснастили лікувальну кімнату для дистанційної променевої терапії й замінили старе і небезпечне обладнання на сучасний та ефективний лінійний прискорювач, адже до цього дня лікування здійснювалося на обладнанні 70-х років. Апарат дозволяє з високою точністю діяти саме на хворі клітини та зменшити променеве навантаження на пацієнта, а тому використовується у складних випадках пухлин мозку, легень, молочної залози, а також в онкогематології. Тепер наші люди не муситимуть їхати до інших областей за медичною допомогою», — йдеться з цього приводу у дописі у Facebook голови ОДА Сергія Гамалія.

Новітні моделі такого обладнання дозволяють значно скоротити час дії на пухлину, що зменшує променеве навантаження, а також не вимагають повної нерухомості пацієнта, тобто, скажімо, затримки дихання при опроміненні пухлини, локалізованої у легенях.

Новий прискорювач дозволить проходити променеву терапію 1500-1800 пацієнтам на рік. В Україні наразі працюють 20 лінійних прискорювачів, з яких державні лише 7. Раніше мешканцям Хмельниччини доводилося їздити заради променевої терапії до інших регіонів. Тепер, навпаки, мешканці сусідніх областей зможуть проходити лікування у Хмельницькому.

Для нового прискорювача, за словами Гамалія, облаштували бункер, який відповідає усім вимогам радіаційної безпеки. Зроблено ремонт і в інших приміщеннях відділення.

Нагадаємо, заступник керівника Офісу президента, координатор програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» Кирило Тимошенко, анонсував на 2022 рік старт реконструкції 48 обласних лікарень та будівництво вертолітних майданчиків при 29 лікарнях.