1 червня
Завантажити ще

Hubble сфотографував взаємодію двох галактик у сузір'ї Андромеда

Hubble сфотографував взаємодію двох галактик у сузір'ї Андромеда
Фото: Judy Schmidt / flickr.com/photos/geckzilla

Телескоп Hubble зробив знімок пари інтерактивних галактик Arp 282, які знаходяться у сузір'ї Андромеда та взаємодіють одна з одною. Про це повідомляє обсерваторія.

Астрономи підкреслюють, що, незважаючи на те що взаємодія між галактиками - поширене явище у Всесвіті, рідко можна отримати зображення двох галактик, що взаємодіють у такий помітний динамічний спосіб.

На знімках можна розглянути сейфертівську галактику (спіральну галактику з зіркоподібним активним ядром) NGC 169, а зверху – галактику IC 1559. Зазначається, що обидва космічні об'єкти мають активні галактичні ядра.

- Коли дві галактики взаємодіють, газ, пил і навіть цілі сонячні системи відтягуватимуться від однієї галактики до іншої цими приливними силами. На цьому зображенні можна побачити цей процес у дії - сформувалися тонкі потоки матерії, які зримо пов'язують дві галактики, - розповіли в обсерваторії.

Раніше космічна рентгенівська обсерваторія Chandra Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала спіральну галактику Месьє 94 у сузір'ї Гончі Пси.

Новини по темі: НАСА Телескоп Космос