Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Ковід уже небезпечний? Карантин залишає Європу

Ковід уже небезпечний? Карантин залишає Європу
Фото: Агентство новин TT/Андерс Віклунд через REUTERS

Як заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге, країни Європи вийшли на плато хвилі коронавірусу "Омікрон" і мають шанс узяти під контроль поширення COVID-19.

«Кількість випадків захворювання в регіоні вийшла на плато. Пандемія не закінчилася, але Європейський регіон має виняткову можливість взяти під контроль поширення вірусу завдяки збігу трьох факторів: велика кількість вакцинацій та вироблення природного імунітету до «Омікрону», сезонна пауза після завершення зими і той факт, що варіант «Омікрон» менш жорсткий. Цей період підвищеного захисту слід розглядати як «припинення вогню», яке згодом може дати нам тривалий мир», - заявив він.

Швеція: ковід - вже небезпечний

Ця країна з 9 лютого відмовиться від більшості обмежень, вжитих для стримування епідемії коронавірусу. У шведському Агентстві громадського здоров'я дійшли висновку, що коронавірус надалі можна не вважати хворобою, яка становить підвищену небезпеку для суспільства, і звернулися з такою рекомендацією до уряду.

"Наближається час, коли можна знову "відкривати" Швецію", - зазначила прем'єр Магдалена Андерссон. "Ми можемо почати повертатися до нормального життя. Але уряд продовжить уважно стежити за тим, як далі розвиватиметься пандемія», - зазначила міністр охорони здоров'я та соціальних питань Лена Халленгрен.

Надалі зберігається рекомендація залишатися вдома та уникати контактів з іншими людьми, якщо людина має симптоми, схожі на COVID-19.

Шведська прем'єрка Магдалена Андрессон вважає, що можна повертатися до нормального життя. Фото: TT News Agency/Marko Saavala via REUTERS

Шведська прем'єрка Магдалена Андрессон вважає, що можна повертатися до нормального життя. Фото: TT News Agency/Marko Saavala via REUTERS

Норвегія скасовує віддаленку

Тут також мають намір скасувати більшість ковід-обмежень. Прем'єр-міністр країни Йонас Гар Стере заявив, що Норвегія негайно скасує більшу частину своїх заходів щодо стримування COVID-19, оскільки, як зазначається, сплеск захворювання навряд чи поставить під загрозу служби охорони здоров'я.

Зокрема, ресторанам знову дозволять продавати алкоголь після 11 вечора, робота з дому більше не буде обов'язковою, а нинішнє обмеження в 10 відвідувачів у приватних будинках буде знято. Термін самоізоляції після позитивного тесту на COVID-19 скорочено до чотирьох днів. Решта обмежень може бути знята вже 17 лютого, якщо ситуація з вірусом розвиватиметься «належним чином».

Вже незабаром у норвезьких ресторанах можна буде після 11 замовити алкоголь. Але поки що – тільки кава. Фото: REUTERS/Piroschka van de Wouw

Вже незабаром у норвезьких ресторанах можна буде після 11 замовити алкоголь. Але поки що – тільки кава. Фото: REUTERS/Piroschka van de Wouw

Данія: маски тільки для людей похилого віку

Тут скасували всі карантинні обмеження, у тому числі носіння захисних масок та обов'язок пред'являти сертифікат про вакцинацію для відвідування установ та масових заходів з початку лютого.

Тепер у Данії обов'язково носити маски потрібно тільки в лікарнях та будинках для людей похилого віку (там також потрібно пред'являти сертифікат вакцинації або негативний тест). Громадянам, які отримали позитивний результат тесту, рекомендовано ізолюватись на кілька днів. Ще місяць діятимуть обмеження на в'їзд до країни для невакцинованих іноземців.

Франція відкриває розважальні заклади

Французька влада ще 2 лютого скасувала деякі обмеження: обов'язкове носіння масок на вулиці, обмеження за кількістю людей на масових заходах. Крім того, дистанційна робота тепер рекомендована, а не обов'язкова.

Ще один етап зняття обмежень буде з 16 лютого – відкриються клуби, концертні зали, дозволять пити та їсти на стадіонах, у кінотеатрах та транспорті.

Вже наступного тижня невакциновані громадяни у Франції матимуть змогу вільно відвідувати громадські місця. Фото: REUTERS/Violeta Santos Moura

Вже наступного тижня невакциновані громадяни у Франції матимуть змогу вільно відвідувати громадські місця. Фото: REUTERS/Violeta Santos Moura

Австрія відмінила локдаун для невакцинованих громадян

І з 19 лютого їм дозволять відвідувати ресторани за наявності негативного тесту. Крім того, з 5 лютого в Австрії буде продовжено до півночі час роботи ресторанів та магазинів, кількість людей, які можуть брати участь у заходах, буде збільшено вдвічі – до 50.

У той же час в Австрії з 1 лютого набув чинності закон про обов'язкову вакцинацію населення (виняток - діти, підлітки, вагітні жінки, ті, хто нещодавно перехворів, і ті, хто має медичні протипоказання). Вже з середини березня поліція почне перевіряти у громадян COVID-сертифікати, за відсутність яких буде загрожувати штраф.

Чехія: скасування довідки про хворобу

Уряд цієї країни послаблює карантинні обмеження із 9 лютого. Зокрема, скасують заборону відвідування громадських місць для невакцинованих від коронавірусу мешканців.

«З огляду на поточний розвиток епідеміологічної ситуації уряд з 9 лютого скасує обов'язок пред'являти сертифікат вакцинації або лікарську довідку про перенесене захворювання при вході в ресторани, підприємства сфери послуг, а також на культурні та спортивні заходи», - сказав на брифінгу прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.

За словами Фіали, наступним кроком уряду на шляху до нормального життя стане скасування масового тестування на робочих місцях та школах. Цю норму планують скасувати з 18 лютого.

ОФІЦІЙНО

Що каже ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я дещо стурбовані тим, що низка країн відмовилася від карантинних обмежень. Глава ВООЗ Тедрос Гебреїсус заявив, що країни повинні захищати своїх громадян не лише шляхом вакцинації, а й усіма наявними засобами.

«Більше передачі коронавірусу – більше смертей. Ми не закликаємо жодну країну повернутися до так званої ізоляції. Але ми закликаємо захистити своє населення, використовуючи всі наявні в арсеналі засоби, а не лише вакцини», - заявив Гебреїсус.

Він зазначив, що оголошувати про перемогу над коронавірусом поки що рано, а штам «Омікрон» все ще викликає серйозне занепокоєння.