Завантажити ще

Кличко заявив, що у разі нападу Росії головним бомбосховищем у Києві стане метро

Кличко заявив, що у разі нападу Росії головним бомбосховищем у Києві стане метро
Фото: facebook.com/kyivmetro

Головним бомбосховищем в Києві у разі нападу російських військ буде метрополітен. Про це 27 січня в ефірі програми " Ранок " повідомив мер міста Віталій Кличко.

- У Києві напрацьовано чіткий план, надано інформацію про бомбосховища, що знаходяться поблизу певних об'єктів. Ключовим бомбосховищем у Києві також визначено Київський метрополітен, що, не дай Боже, у разі часу „Ч“ буде готовий прийняти людей, які зможуть втекти під час можливого нападу, - розповів він.

Кличко також нагадав, що у разі надзвичайної ситуації про загрозу жителів столиці сповіщатимуть сирени, а також телебачення та радіо, «які надаватимуть інформацію про дії».

Водночас мер висловив надію, що вторгнення та "негативного сценарію" не відбудеться і такі захисні заходи не знадобляться.

Як розповіли у дирекції метрополітену " КП в Україні ", значна його частина була збудована у роки холодної війни, тому одне з резервних призначень об'єкта – за необхідності стати бомбосховищем. До сьогодні практично на всіх станціях існує система гермозатворів.

За лічені хвилини вони герметизують метро від зовнішнього середовища та створюють автономні відсіки. Кожен із них може прийняти до 2000 осіб. Усього ж метро, ​​перетворившись на бомбосховища, готове стати укриттям для понад 300 000 людей.

 

 

Раніше повідомлялося, що бункер для народних депутатів на випадок війни вже відремонтували.