Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Мавпа попа-лангур, великоголова жаба та вузлуватий тритон: в Азії виявили понад 220 нових видів флори та фауни

Мавпа попа-лангур, великоголова жаба та вузлуватий тритон: в Азії виявили понад 220 нових видів флори та фауни
Фото: WWF

Всесвітній фонд дикої природи заявив про знахідку 224 нових видів тварин та рослин в азіатському регіоні навколо однієї з найбільших річок світу Меконг. Про це повідомляє Sky News.

Регіон Великий Меконг охоплює низку країн у південно-східній Азії, а саме Камбоджу, Лаос, М'янму, Таїланд та В'єтнам. За даними WWF, всього вчені виявили 155 нових видів рослин, 16 видів риб, 17 амфібій, 35 рептилій та одного ссавця.

Серед незвичайних знахідок - мавпа попа-лангур, яка буде внесена до списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Вчені вважають, що від 200 до 250 лангурів живуть у дикій природі у чотирьох ізольованих місцях, і їм загрожують полювання, втрата довкілля, сільське господарство та видобуток деревини, зазначили у публікації.

Ще один мешканець - помаранчево-коричневий вузлуватий тритон з смугою уздовж спини - вперше був помічений на фотографії 20-річної давнини. Також у В'єтнамі та Камбоджі було виявлено великоголову жабу, а у Бірмі — безбарвну печерну рибу.

Фахівці також виявили нові рослини. Наприклад, соковитий бамбук, стебло якого може надуватись і здуватися в сухий і вологий з Лаосу, а також рослина з різким запахом із сімейства імбирних, тутове дерево з В'єтнаму та ряд бегоній з Лаосу та Бірми.

– За останні 24 роки у цьому районі було помічено понад 3000 видів. Регіон Великого Меконгу, безперечно, є світовим претендентом на відкриття нових видів. Ці види - незвичайні, прекрасні продукти мільйонів років еволюції, але вони знаходяться під серйозною загрозою, багато видів вимирають ще до того, як їх описують, - сказав Доктор Йогананд Кандасамі, регіональний керівник дикої природи WWF-Greater Mekong.

Новини по темі: Тварини раст ення природа