24 вересня
Завантажити ще

Китай запустив супутник, який попереджатиме про стихійні лиха

Китай запустив супутник, який попереджатиме про стихійні лиха
Фото: news.cn

У Китаї відбувся успішний запуск ракети-носія "Чанчжен-4B" (Великий похід-4В) із космодрому Цзюцюань в автономному районі Внутрішня Монголія. Ця ракета вивела на орбіту супутник L-SAR 01А для спостереження над поверхнею Землі. Про це повідомляє Сіньхуа.

Вчені розраховують, що новий супутник допоможе більш ефективно вести спостереження за поверхнею Землі та відстежувати стихійні лиха, у тому числі зсуви та землетруси. Він також дозволить суттєво підвищити рівень роботи із завчасного оповіщення населення про катаклізми, які насуваються.

- L-SAR 01 є супутниковою групою, що складається з двох супутників L-SAR 01A та L-SAR 01B, які призначені для роботи на сонячно-синхронній орбіті висотою близько 600 км, – йдеться в повідомленні. Цей політ ракети-носія серії "Чанчжен" став 407-м за рахунком і першим цього року, - зазначили у Китайському національному космічному управлінні.

У 2021 році Китай здійснив 55 запусків, поставивши національний рекорд. За цим показником, як стверджує Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки, КНР за минулі 12 місяців обійшла США, посівши перше місце у світі.

Новини по темі: Китай супутник Космос