Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Рада вирішила покласти край торгівлі дисертаціями та дипломами

Рада вирішила покласти край торгівлі дисертаціями та дипломами
Фото: kino-teatr.ru\кадр із фільму

Верховна Рада України пропонує вважати порушенням академічної доброчесності "продаж" або "виготовлення на замовлення" дисертацій, дипломів та інших наукових праць. Тобто передачу академічних робіт третій особі для подальшого використання цією особою як автором.

На засіданні парламенту 25 січня (що символічно - у Тетянин день, шанований студентами) за відповідний законопроект № 5461 "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо встановлення відповідальності за передачу академічних робіт з порушенням принципів академічної доброчесності" у першому читанні проголосувало 250 депутатів.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, його ухвалення дозволить більш ефективно протидіяти академічній несумлінності, зокрема практики продажу академічних робіт. Адже тепер порушенням буде не лише "купівля" дисертації, а й "продаж".

У пояснювальній записці також зазначається, що проблема плагіату та крадіжки авторства у наукових працях є актуальною для України.

Експерти з науково-освітнього середовища вважають, що близько третини всіх захищених в Україні дисертацій містять плагіат – "більше 60 тис. наукових праць не мали пройти захист".

Раніше Верховна Рада затвердила низку змін у вищій освіті, яку студенти отримуватимуть в українських вишах. Вони передбачають посилення відповідальності для студентів за плагіат у дипломних роботах. Зокрема, плагіат чи фальсифікація робіт зможуть стати причиною невидачі диплома.

А Кабмін затвердив порядок відкликання наукового ступеня вищої освіти - якщо у роботі буде виявлено плагіат, фабрикацію, фальсифікацію та інші порушення, звання магістра\бакалавра анулюється.