За оцінками експертів ЮНІСЕФ, кожна третя дитина в Україні не вакцинована від поліомієліту. Це може обернутися не лише серйозними проблемами зі здоров'ям, а й масовою захворюваністю. Про це сказав голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін, повідомляє Укрінформ.
- Кожна третя дитина в Україні не вакцинована від поліомієліту, другий факт – ліків від поліомієліту не існує. Єдиний захист – це вакцинація. Якщо дитина не вакцинована або вакцинована не повністю, вона ризикує отримати параліч, з яким житиме все життя. Третій момент – вже на основі COVID-19 ми навчилися та розуміємо, і це не потребує додаткових пояснень, що один випадок призводить до багатьох. Вчора був один, сьогодні – п'ять, завтра – 30 тощо… Це дуже серйозна загроза. Навряд чи ви хочете спостерігати, як дитина житиме все життя з паралічем. Один випадок — це вже забагато, як тільки виникає один, буде більше, — сказав Шахін.
У свою чергу, представник ВООЗ Шахін Хусейнов зазначив, що зараз через глобальну міграцію жодна країна світу не захищена повністю від поширення вірусів та інфекцій, у тому числі, і поліовіруса. Так, за його словами, випадки поліо, виявлені в Україні, генетично пов'язані з тими випадками, які були виявлені в Афганістані та Пакистані кілька років тому.
За даними ВООЗ, саме завдяки вакцинації за останні 30 років вдалося суттєво знизити поширеність поліовірусу в світі. Так, у 2021 році, за словами Хусейнова, було зафіксовано чотири випадки дикого поліовірусу у всьому світі, тоді як 30 років тому це було 350 тис. випадків захворювання на поліомієліт.
В Україні виявили поліомієліт у ще однієї дитини на Закарпатті. Через ускладнення захворювання у неї діагностували ослаблення рухової активності м'язів ніг.