Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

На Сонці сталися два спалахи - на Землю на вихідних чекають геомагнітні бурі

На Сонці сталися два спалахи - на Землю на вихідних чекають геомагнітні бурі
Фото: pixabay.com

Астрономи зафіксували на Сонці два спалахи середньої потужності, які спричинили корональні викиди маси. Ці потоки плазми до Землі не доберуться, запевняють вчені, але опосередковано вплинуть на нашу планету – спровокують полярні сяйва та невеликі геомагнітні бурі. Про це повідомляє ScienceAlert.

"Перший спалах класифікували як спалах класу М1,5, а другий - як класу M5,5. Вони середньої потужності, але досить сильні, щоб їхній вплив можна було відчути на Землі. Корональні викиди маси є викидами мільярдів тонн плазми з корони Сонця. Вони відбуваються разом із сонячними спалахами, і їм потрібно кілька днів, щоб досягти Землі. І хоча цього разу вони не спрямовані у бік нашої планети, тим не менш створять полярні сяйва та невеличкі геомагнітні бурі", - повідомили фахівці.

Потоки плазми торкнуться Землі у вихідні 22-23 січня, у цей період очікуються геомагнітні бурі. Тож медики радять берегти здоров'я та більше відпочивати на вказані дати..

Вчені також пояснили, що в міру того як Сонце наближається до максимуму своєї активності під час 11-річного сонячного циклу, такі спалахи відбуваються все частіше. Під час циклу магнітне поле зірки змінюється, а її магнітні полюси міняються місцями. Коли це відбувається, Сонце досягає мінімуму своєї активності, а потім сонячна активність знову зростає.

Попередній сонячний мінімум вчені зафіксували у грудні 2019 року, а сонячний максимум очікується у липні 2025 року.

Новини по темі: Космос Сонце НАСА