Завантажити ще

Чим корисний сніг та мороз для здоров'я

Чим корисний сніг та мороз для здоров'я
Фото: anastasiagav/Instagram

Содержание

Зима – прекрасний час не тільки для прогулянок, але й для того, щоб організм очистився від шкідливих бактерій. Морозна погода допомагає загартувати організм і зробити його сильнішим, упевнений медик, доцент кафедри хірургічних хвороб ІПКСЗ Кліментин Топалов. За його словами, саме тому лікарі рекомендують виходити на вулиці навіть у найсильніші морози.

- За низьких температур навколишнє середовище менш забруднене мікробами. Розмноження мікробів та його агресивність зменшуються. Людині потрібно виходити надвір і дихати свіжим повітрям, щоб відбувалося очищення легких від пилових частинок. Особливо добре, якщо є можливість прогулятися поза міською зоною, - зазначив Топалов.

Користь морозного повітря. Фото: walesonline.co.uk

Користь морозного повітря. Фото: walesonline.co.uk

Користь морозного повітря для здоров'я

При фізичній активності на холодному повітрі організм людини «активізує» захисні клітини та лейкоцити, що борються з загрозливими для нашого організму інфекціями. Завдяки цьому збільшується і вироблення інтерферону, що підвищує імунітет.

За словами отоларинголога Сергія Рязанцева, прогулянки будуть корисні, якщо людина дотримується важливого правила - дихати через ніс, адже носові шляхи вкриті складною мережею рецепторів. Низька температура дратує їх, стимулюючи нервову систему, що у результаті допомагає прискорити обмін речовин, підвищити тонус нервової системи та зменшити інтоксикацію.

Медик додав, що ефективність холодного повітря вперше помітили у Польщі 1879 року в одному зі шпиталів. Це сталося після того, як пацієнт із віспою вийшов із палати і довго сидів у саду в холодну погоду. Незабаром його стан покращав. Після цього місцеві лікарі почали спеціально класти хворих на віспу в неопалювану кімнату.

За даними експертів, мороз також допомагає боротися з болем: при температурі менше 5 градусів у нервових закінчень знижується чутливість і сигнал болю в мозок не надходить. Тому прогулянки на морозному повітрі особливо корисні тим, хто страждає на головний біль.

Допомагає мороз знімати та розумову напругу: після довгого робочого дня найкраще вийти на балкон або на недовгу прогулянку до парку та глибоко подихати. Якщо на вулиці мороз більше 7 градусів, то вдихи мають бути повільними, щоби не захворіти.

Мороз допомагає зберігати красу. Фото: aif.by

Мороз допомагає зберігати красу. Фото: aif.by

Холод зберігає красу та молодість

Мороз можна назвати еліксиром молодості та здоров'я, що активізує організм як зсередини, так і зовні. За низьких температур активізується кровообіг, людина відчуває заряд енергії, у всіх систем органів підвищується тонус.

Подібний поштовх має сприятливий вплив на шкіру, м'язи, серцево-судинну систему, а також допомагає підвищити рівень гемоглобіну та збільшити вироблення еритроцитів.

Крім того, морозне повітря посилює спалювання холестерину та «струшує» організм, внаслідок чого спостерігається покращення кровообігу, а також прискорюється обмін речовин.

Мороз допомагає зберегти нерви. Фото: debaty.sumy.ua

Мороз допомагає зберегти нерви. Фото: debaty.sumy.ua

Вплив на нерви

Прогулянки морозним повітрям можна сміливо називати ліками від стресу. Адже коли людина виходить на вулицю за мінусової температури, організм отримує позитивний імпульс. Морозне повітря посилює вироблення гормону щастя - серотоніну, який перешкоджає виникненню стресу.

За даними медиків, щоденні годинні прогулянки допоможуть заспокоїти нерви та збільшити стійкість до стресу, оскільки під час морозу зміцнюється вегетативна нервова система. А регулярні прогулянки на лижах допоможуть упоратися навіть із підвищенням артеріального тиску.

Користь талої води. Фото: arkhizstore.ru

Користь талої води. Фото: arkhizstore.ru

Користь талої води

Багато експертів і дієтологи дотримуються думки, що тала вода є природним енергетиком, який дає людині "підживлення енергії" і насичує організм здоров'ям та силою для протистояння різним захворюванням. Зазначається, що завдяки особливостям будови молекул ця вода позитивно впливає на організм людини будь-якого віку.

Серед корисних властивостей талої води особливо відзначають такі:

  • прискорення обмінних процесів,
  • рятування від алергії будь-якого виду,
  • видалення з організму токсинів та шлаків,
  • зміцнення імунітету,
  • поліпшення травлення,
  • підвищення працездатності,
  • активізація пам'яті,
  • покращення сну,
  • вирішення судинних проблем.

У той же час, фахівці не радять пити виключно талу воду: її потрібно вводити в раціон. Організм повинен пристосуватися до рідини, в якій відсутні домішки, добавки, мінерали, солі. Краще починати зі 100 мл на день, поступово збільшуючи обсяг.

Вчені відзначають, що при щоденному прийомі двох-трьох склянок талої води організм отримує заряд бадьорості та покращення самопочуття. Першу дозу краще пити на голодний шлунок за годину до їди.

Пити талу воду рекомендується відразу після розморожування з температурою не вищою за 10°С. Якщо хочеться теплої води, то температура нагрівання має перевищувати 37°С.

Як приготувати талу воду в домашніх умовах

Набрати воду з-під крана та поставити відстоюватися протягом кількох годин. Після чого закрити кришкою і поставити в морозильну камеру. Через 1-2 години (залежно від морозильної камери) з'явиться перша кірка льоду – її потрібно видалити, тому що в ній міститься важка вода – дейтерій. Воду, що залишилася, знову заморожуємо.

Коли в ємності з'явиться лід, що заповнює її до двох третіх обсягів, незамерзлу воду злити, оскільки це «легка вода», що містить шкідливі хімічні сполуки. Лід, що залишився, розтопити природним шляхом при кімнатній температурі без будь-якого розігрівання. Отримана тала вода і є найкориснішою для організму.

Новини по темі: Здоров'я мороз