30 вересня
Завантажити ще

Гейтс попередив світ про пандемії «жахливіше COVID-19»

Гейтс попередив світ про пандемії «жахливіше COVID-19»
Фото: REUTERS/Charles Platiau/File Photo.

У майбутньому світ очікують на великі пандемії, на боротьбу з якими потрібно виділяти кошти на боротьбу. Таку думку висловив засновник Microsoft Білл Гейтс, слова якого цитує Financial Times.

За словами Гейтса, у майбутньому можлива поява появи ще більш серйозного патогену, ніж «Дельта» та «Омікрон», який спричинить вищий рівень смертності.

- (Потрібно) витратити мільярди, щоб не допустити економічної шкоди на трильйони і врятувати десятки мільярдів життів, - досить гарна страховка, - упевнений Гейтс.

Він упевнений, що наразі вся відповідальність за вирішення проблеми нерівного доступу до вакцин покладена на філантропів та уряди багатих країн. А також розвиток інновацій для підготовки до наступної пандемії прискорить роботу над вирішенням (у вигляді нових вакцин) проблем з існуючими хворобами: від ВІЛ до туберкульозу і малярії.

Про майбутні хвороби світ попереджали раніше і у ВООЗ. За даними фахівців, зокрема світ очікує на « пандемію голоду », оскільки COVID-19 зруйнував ланцюжки поставок продовольства у світі.