Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Вчені підрахували кількість чорних дір у Всесвіті

Вчені підрахували кількість чорних дір у Всесвіті
Фото: pixabay.com

Міжнародна група дослідників порахувала, скільки чорних дір знаходиться у видимій частині Всесвіту. Дослідження було зосереджено на кількості чорних дір зоряної маси. Це чорні діри, які з'явилися внаслідок смерті одиночних чи подвійних зірок. У результаті астрономи отримали просто неймовірну цифру – 40 квінтильйонів або 40 із 18 нулями. Про це повідомляє ScienceAlert.

- Це одне з перших досліджень кількості чорних дір зоряної маси у спостережному Всесвіті за всю історію досліджень, - говорить астрофізик Алекс Сицилія з Міжнародної школи перспективних досліджень в Італії.
Він уточнив, що отримана цифра свідчить, що чорні діри становлять приблизно 1% усієї звичайної матерії у спостережному Всесвіті.

У своїх підрахунках вчені враховували роль злиття чорних дір, завдяки якому можна оцінити їхню кількість на основі даних гравітаційних хвиль. Вченим вдалося розрахувати швидкість народження чорних дір зоряної маси, які мають від 5 до 160 мас Сонця.

Вченим також вдалося розрахувати кількість чорних дір зоряної маси в ранньому Всесвіті. Це важливе питання, адже досі не зрозуміло, як з'явилися надмасивні діри на початку історії Всесвіту. За даними інших досліджень, подібні гіганти еволюціонували дуже швидко до своїх гігантських розмірів за невеликий період після Великого вибуху.

Залишається невирішеним питання: чи з'явилися ці гіганти з легких чорних дір зоряної маси або з важчих чорних дір проміжної маси. У наступних дослідженнях вчені хочуть зосередити свою увагу на кількості чорних дір проміжної маси та надмасивних чорних дірах, щоб дізнатися, як вони розподілені у Всесвіті.

Раніше Група астрономів з Дартмутського коледжу США виявила надмасивну чорну діру в карликовій галактиці Mrk 462. За словами вчених, відкрити такі об'єкти вкрай складно і їхнє виявлення - велика рідкість для науки.

Новини по темі: Космос астрономія