27 вересня
Завантажити ще

Глава "Центру протидії корупції" Шабунін заборгував податковій понад 200 тисяч гривень

Глава
Фото: facebook.com/USPStudies/

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від Державної податкової служби з проханням стягнути з голови "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна податковий борг у розмірі понад 227 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба суду.

- Позивачем зазначено Головне управління ДПС у Києві, відповідачем – Шабунін Віталій Вікторович. У позовних вимогах суд просять, зокрема, ухвалити рішення на користь Головного управління ДПС у Києві про стягнення з Шабуніна Віталія Вікторовича податкового боргу у розмірі 227 437, 92 грн, – зазначили у відомстві.

Як зазначено у повідомленні, позивач просить дозволити стягнути заборгованість Шабуніна за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, у яких він обслуговується. На даний момент судом вирішується питання про відкриття провадження за позовом, що надійшов.

Сам Шабунін пояснив, що йдеться про 227 тисяч гривень податку, який він має сплатити як фізична особа. За його словами, він звертався із заявою до податкової з проханням відстрочити терміни сплати податку, оскільки всі його кошти були спрямовані на відновлення згорілого будинку.

- У липні 2020 року згорів мій будинок (в якому мало не згоріли батьки). Понад 1500 небайдужих людей допомогли мені розпочати ремонт будинку, пожертвувавши 1263544 гривень. З них сплачують два податки: військовий збір (який я вже заплатив) та прибутковий податок (ПДФО) у сумі 227 437,92 грн. Наприкінці червня надіслав податковий лист із проханням відстрочити оплату ПДФО. Черги розгляду таких запитів 30 днів, а відповіді цього листа так і не отримав. Натомість отримав позов до ОАСК, - написав Шабунін у своєму Фейсбуці.

За його словами, про наявність боргу він зазначив у своїй декларації, а погасити його планував упродовж поточного року.

- Це все суспільна історія: суму пожертвувань і цю заборгованість із податків я вказав у своїй декларації. Цей борг перед державою я планував сплатити протягом цього року. Я попросив відстрочку від податку, бо витратив гроші на поновлення будинку, - зазначив він.

Йдеться про пожежу, яка сталася в будинку в селі Гнідин Київської області, що належить голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну. Внаслідок пожежі будинок отримав значні пошкодження. За цим фактом поліція порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу "Умисне знищення чи пошкодження майна".