Як коронавірус, так і туберкульоз можуть мати тяжкі наслідки для життя та здоров'я людини. У МОЗ пояснили, чим вони відрізняються, систематизувавши та порівнявши симптоми захворювань. Оскільки деякі з них схожі, то плутанини можна уникнути, звертаючи увагу на ознаки захворювань, які різняться. Про це 12 січня повідомляє пресслужба відомства на сайті МОЗ.
Туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, іноді місяців. Хворобі COVID-19 властиві гострий початок протягом тижня і загальна тривалість близько двох тижнів.
У хворого на туберкульоз може спостерігатися зниження працездатності та загальна стомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання.
Коронавірус може супроводжуватися вираженою лихоманкою. При легкій формі – з температурою тіла до 38, при тяжкій – понад 38. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37-37,2, при тяжких формах – виражена лихоманка.
Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "певної" причини. Для COVID-19 ці прояви не є характерними.
Для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерним зміна психічного стану людини. При туберкульозі така симптоматика не виявляється
Головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м'язах – все це можливі симптоми коронавірусної хвороби. Також для коронавірусної хвороби характерне спотворення смаку та запаху або повна втрата їхнього сприйняття.
Якщо у людини туберкульоз, то кашель може тривати понад 2 тижні і, як правило, з мокротою. При COVID-19 може бути постійний сухий кашель.
У той же час задишка є симптомом обох захворювань, однак може мати різні особливості. При туберкульозі вона може виникати під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатися при тяжких поширених формах туберкульозу із значним ураженням легеневої тканини. Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі течії, але може з'являтися при середній та тяжкій формі.
Також при тяжкій формі COVID-19 може спостерігатися кровохаркання, як при туберкульозі. У разі туберкульозу цей симптом спостерігається при тяжких поширених формах хвороби із значним ураженням легеневої тканини.