8 червня
Завантажити ще

У Нідерландах показали «найякіснішу з коли-небудь зроблених» копію картини Рембрандта

У Нідерландах показали «найякіснішу з коли-небудь зроблених» копію картини Рембрандта
Фото: rijksmuseum.nl

"Найбільша та найдетальніша фотографія твору мистецтва з будь-коли зроблених" оприлюднена на сайті художнього музею Амстердама Рейксмузеума. Це фото картини Рембрандта "Нічна варта" (1642) з роздільною здатністю 717 гігапікселів.

За даними фахівців, для досягнення такого результату було зроблено понад вісім тисяч фотографій на 100 МП камеру Hasselblad H6D 400 MS. Кожне зображення перевірили за допомогою нейромереж на однорідність за кольором та різкістю та об'єднали в одне фото. У результаті вийшло зображення на 717 гігапікселів «вагою» 5,6 ТБ.

- Новий скан настільки детальний, що дає змогу побачити окремі мазки, які колись зробив художник, - наголосили представники музею, додавши, що скан допоможе краще дослідити картину, у тому числі віддалено.

Справжня назва картини Рембрандта - «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока та лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга». Вона зберігається у Рейксмузеумі Амстердама. Музей розпочав реставрацію картини у 2018 році. Процес транслювали у прямому ефірі. Через три роки за допомогою штучного інтелекту вдалося відновити відсутні частини полотна - на ньому з'явилися три нові фігури.

Новини по темі: Картини Мистецтво