Міжнародна група вчених опублікувала звіт, у якому висловила стурбованість тим фактом, що теплозміст океану невпинно зростає у всьому світі. Зараз океан тепліший, ніж будь-коли раніше, при цьому його температура б'є власні рекорди шостий рік поспіль. Про це повідомляє EurekAlert із посиланням на опубліковане дослідження.
Над звітом працювали 23 дослідники з 14 інститутів світу. Фахівці виявили, що за останній рік верхні дві тисячі метрів океану поглинули на 14 зеттаджоулів більше, ніж у 2020 році, що у 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії у 2020 році.
- Крім тепла океан поглинає від 20 до 30% антропогенних викидів вуглекислого газу, що призводить до закислення океану. Однак потепління океану знижує його ефективність поглинання вуглецю, і в повітрі залишається більше вуглекислого газу, – зазначив перший автор статті Ліцзін Чен із Міжнародного центру наук про клімат та навколишнє середовище в IAP CAS.
Результати дослідження свідчать, що потепління океану – результат змін у складі атмосфери, пов'язаних з діяльністю людини. І його наслідки, на думку вчених, будуть дуже відчутними.
Вчені пояснюють: рекордні темпи нагрівання океану загрожують світові катастрофами. У міру того, як океани нагріваються, вода розширюється, а рівень моря підвищується, теплі вологі маси створюють передумови для сильних штормів і ураганів, збільшуючи кількість опадів і ризик повеней.
Раніше Європейський центр зі зміни клімату Copernicus Climate Change Service констатував, що останні сім років були найспекотнішими за всю історію спостережень. При цьому 2021 став п'ятим у рейтингу найтепліших з рекордною спекою в деяких регіонах.