Завантажити ще

У МЗС домовилися про безкоштовне перебронювання квитків для українців, які залишаються у Казахстані

У МЗС домовилися про безкоштовне перебронювання квитків для українців, які залишаються у Казахстані
Фото: mfa.gov.ua

Усі українці, які залишаються в Казахстані, зможуть вилетіти на батьківщину вже найближчими днями. Міністерство закордонних справ домовилося про безкоштовне перебронювання квитків на авіарейси для тих, хто не зміг вилетіти раніше через масові заворушення в країні. Перші рейси до Києва призначені на 13 та 16 січня. Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

– За допомогою щодо повернення в Україну до посольства звернулося близько 150 громадян. При цьому, у зв'язку з поступовою стабілізацією ситуації, частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і хоче поки що залишатися на території Казахстану, - розповів Ніколенко.

Представник МЗС поінформував, що сьогодні міжнародне авіасполучення з Нур-Султаном повністю відновлено, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На 13 та 16 січня заплановано регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися українці.

- Українські дипломати домовилися з авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові рейси з Нур-Султану. Рекомендуємо українцям, які вважають за краще скористатися цією опцією, заздалегідь перевіряти наявність місць та дати рейсів з Нур-Султану. Крім того, українське посольство домовилося з казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які виявлять бажання прибути до Нур-Султану для подальшого вильоту до Києва.

Спікер МЗС також додав, що українців немає серед постраждалих чи затриманих у ході останніх подій в Казахстані.

Мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, незважаючи на те, що уряд пішов у відставку, а влада офіційно заявила про зниження цін на газ. 7 січня президент Касим-Жомарт Токаєв наказав правоохоронним органам відкривати вогонь по демонстрантах без попередження.

Новини по темі: Протести Казахстан МЗС