Завантажити ще

Протести в Казахстані: затримали понад 5 тисяч активістів, будівлі акіматів звільнили

Протести в Казахстані: затримали понад 5 тисяч активістів, будівлі акіматів звільнили
Фото: REUTERS

Станом на ранок 9 грудня у Казахстані правоохоронці затримали 5135 людей. Усі захоплені демонстрантами адміністративні будівлі, звільнені, запевняють владу. Про це повідомило республіканське МВС, передає кореспондент.

Виконувач обов'язків голови МВС Єрлан Тургумбаєв заявив, що за фактами вбивств, насильства щодо представників влади, розбійних нападів, хуліганства та крадіжок розпочато 125 досудових розслідувань.

– На сьогоднішній день у всіх регіонах країни ситуація стабілізована. Силами правопорядку звільнено всі раніше захоплені будинки акіматів. Відновлюється робота громадського транспорту, комунальних об'єктів та систем життєзабезпечення, - сказав Тургумбаєв.

На 9 січня всі дороги республіканського значення відкриті, рух автотранспорту забезпечений, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому ТАРС із посиланням на прес-службу МВС республіки зазначає, що у Казахстані в ході протестів загинули щонайменше 16 співробітників поліції та військовослужбовців. Постраждали понад 1,3 тисячі людей.

Мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, незважаючи на те, що уряд пішов у відставку, а влада офіційно заявила про зниження цін на газ. 7 січня президент Касим-Жомарт Токаєв наказав правоохоронним органам відкривати вогонь по демонстрантах без попередження.