Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Польщі спростили процедуру працевлаштування українців: Анджей Дуда підписав зміни до законів

У Польщі спростили процедуру працевлаштування українців: Анджей Дуда підписав зміни до законів
Фото: facebook.com/andrzejduda

Президент Польщі Анджей Дуда підписав низку змін до законів, що спрощують працевлаштування іноземних громадян, зокрема українців. Про це повідомляє сайт канцелярії польського лідера.

Відповідно до змін, громадяни України та ще п'яти країн зможуть працювати у Польщі не 6 місяців, як це було раніше, а 2 роки без дозволу на роботу, а на підставі декларації про доручення роботи.

Досі право на доручення роботи іноземцю дозволяло працевлаштування у Польщі протягом шести місяців на рік, отримання наступної декларації вимагало піврічної перерви.

Нові норми також передбачають спрощення процедури отримання дозволу на тимчасове чи постійне проживання та оцифрування цього процесу.

Від іноземця при подачі заяви на "картку перебування" більше не вимагатимуть наявність задокументованого місця проживання у Польщі та постійного джерела доходу. Натомість вистачить інформації про те, що заробіток закордонного працівника не менший за мінімальну заробітну плату в Польщі.

Підтвердити своє соціальне забезпечення громадянин України зможе, надавши договір працевлаштування із зазначеною заробітною платою.

Крім того, до переліку обставин, які не вимагають від іноземця видачі нової посвідки на проживання та роботу, внесено зміну посади зі збільшенням зарплати.

Нові правила почнуть діяти через 14 днів після публікації в урядовому віснику, орієнтовно в другій половині січня.

Польща традиційно є найбільш "ємним" ринком праці для українських заробітчан - левова частка українських трудових мігрантів їде заробляти саме сюди. А населення України загалом стає мобільнішим. Четверо з десяти українців готові до "робочого переїзду" і всередині країни.