13 червня
Завантажити ще

В Україні почали видавати оновлені права водія з відміткою про коробку-автомат

В Україні почали видавати оновлені права водія з відміткою про коробку-автомат
Фото: facebook.com\mokanvasyl

Посвідчення водія в Україні з 29 грудня почнуть видавати з новими позначками та кодами. У них з'явиться інформація про складання іспиту на машині з автоматичною коробкою передач (якщо навчання та складання водіння відбувалося саме на такій) у вигляді коду 78. Про це повідомили у головному сервісному центрі МВС.

У нових посвідченнях водія з'явиться графа 12 із зазначенням типу трансмісії. І якщо водій навчався водінню на "автоматі", то керувати транспортним засобом на "механіці" йому вже не дозволять. Таких водіїв і класифікуватимуть кодом 78.

Зміни не стосуються тих водіїв, які отримали права водія до 29 грудня.

Як вважають у МВС, нові правила враховують вимоги міжнародної транспортної політики, стануть вкладом у покращення ситуації з безпекою на дорогах та полегшать вільний рух українців за кордоном.

- Такі нововведення – це ще один крок до приведення бланка національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів, - зазначено в повідомленні.

Крім того, замість піктограм (наприклад, очок) на водійських правах з'являться коди. Документи максимально пристосовуються до європейських.

Також серед новацій для водіїв – продовження терміну дії теоретичного іспиту: з 3 місяців до 2 років. Проте іспит не може діяти довше за свідчення про завершення навчання в автошколі.

Раніше у Мінцифрі пояснили, як українських водіїв можна буде позбавити електронних прав.