Завантажити ще

Папа Римський Франциск провів у Ватикані різдвяну месу – трансляція українською

Папа Римський Франциск провів у Ватикані різдвяну месу – трансляція українською
Фото: instagram.com/vaticannews.

Папа Римський Франциск виступає з промовою у Ватикані у рамках нічної Святої Меси Різдва. Католики латинського обряду святкують таїнство народження Ісуса Христа опівночі на 25 грудня. Трансляцію з базиліки Святого Петра із синхронним перекладом українською мовою ведуть на youtube-каналі EWTNUkraine.

У проповіді папа Римський Франциск наголосив, що людям слід служити, а не гнатися за успіхом. Він зазначив, що Ісус з'явився на Землі заради служіння, однак люди часом обирають гонку за успіхом замість взяти приклад із Христа.

- Бог применшив себе, ми ж намагаємось звести себе на п'єдестал; Бог жив серед непомічених, ми хочемо бути поміченими. У цьому виклик Різдва: Він зменшив себе в очах світу, ми ж продовжуємо шукати величі, іноді навіть в ім'я Його, – заявив папа Франциск.

Згідно з традицією, опівночі католики згадують тишу, яка запанувала у світі в момент явлення Спасителя, а також чудове сяйво, яке побачили пастухи, які першими дізналися про народження Месії. Богослужіння, яке проводять цієї ночі, також називають "месою пастирів".