Поки найбільші міста України міряються, у кого ялинка вища, дорожча чи хоча б не впала, «КП в Україні» знайшла найоригінальніші.
Кожної зими у селищі Доброслав Одеської області можна побачити чергову креативну ялинку. Цей рік не став винятком – місцеві жителі поставили за мету зібрати 10 000 п'ятикопійчаних монеток, щоб здивувати країну оригінальною новорічною красунею.
Нову ялинку у Доброславі встановили 19 грудня. На ній немає іграшок та гірлянд, зате є монети. На ялинку пішло 9800 п'ятикопійчаних та одна двокопійчана монетка. Лісова красуня виявилася настільки незвичайною, що одразу потрапила до Національного реєстру рекордів України. До речі, це вже 17 рекорд Доброслава. П'ять останніх рекордів встановлювали також доброславські новорічні ялинки.
розповідає селищний голова Людмила Прокопечко.
Скульптор «срібної» ялинки – Кирило Максименко, «людина, яка розуміється на залізі». Для нього, який виготовляє скульптури з металобрухту та вторинної сировини, - це перший рекорд. На грошову ялинку у Кирила пішло близько двох місяців. Спершу майстер з металу зробив каркас, а потім почав приварювати монетки.
Враховуючи, що кожна п'ятикопійчана монета важить 5 грамів, загальна вага 9800 монет – майже 50 кілограмів. Плюс металева конструкція усередині ялинки – ще близько 20-30 кілограмів. У підсумку важить триметрова ялинка близько 80 кілограмів.
Є у доброславської ялинки свій «секрет» – одна 2-копійчана монета. За задумом авторів, вона потрібна для того, щоб люди її шукали.
На перший погляд, 11-метрова ялинка, встановлена одним із яхт-клубів Одеси, – цілком стандартна. Але є в ній своя особливість - вона повинна стояти на воді. На вигляд – це густа ялина, а насправді – накручені на каркас ялинкові гілки.
- Коли в лісі чистять сосни, ми збираємо обрубані гілочки та привозимо до нас у клуб. За допомогою вежі, яку викликаємо з автопарку, наряджаємо ялинку іграшками та гірляндами, а потім спускаємо її на воду. Прикрашають ялинку на суші, а занурює пліт з ялинкою на воду кран, що спускає яхти, - розповіла адміністратор яхт-клубу Sovin'on Людмила.
У харківському супермаркеті «Клас» на Салтівському шосе встановили ковбасну ялинку. За словами однієї з покупниць, так адміністратори магазину роблять вже не перший рік. Чотири яруси, більше сотні палиць ковбаси – вийшло красиво, і покупців приваблює.
Викидати після свят таку ялинку не доведеться, у неї термін зберігання чималий. Ковбасу можна розглянути, почитати склад, вибрати найсмачнішу.
Висота єдиної столичної ялинки з тунелем, розташованої в парку Roshen Winter Village на Деміївській станції метро – 15 метрів. Ця ялина – штучна.
«Справжня ялинка дуже сипка, що незручно для ковзанки і не дуже красиво, - вважає співробітниця компанії Roshen Іванка Тарнавська. – Наша ялина має тунель. Можна кататися навколо ялинки, а можна заїхати всередину головного символу Нового року. Усім цікаво побувати всередині: виходить додатковий атракціон.
Позаторік ми прикрашали нашу лісову красуню орігамі. Минулого року нарядили ялинку червоними бантами. Цього разу взяли концепцію північного сяйва та прикрасили ялинку ведмедями та пінгвінами.
За задумом, наша ялинка ніби виростає з великої брили льоду, а в її архітектурі залишаються крижинки, на яких живуть казкові персонажі – білі ведмеді та пінгвіни. Усі вироби виготовляли на замовлення декоратори.
В одеському барі мідій «Котелок» на Садовій обігрують тему морепродуктів. Якщо минулого року вхід до закладу прикрасила зелена 3-метрова ялинка з черепашок мідій, цього року креативні співробітники прикрасили бар золотистими новорічними ялинками з черепашок та ялинкових шишок. Кожна мушля пофарбована в золотистий колір.
У Дніпрі, в торгово-розважальному центрі NEO Plaza, встановили незвичайну новорічну ялинку у футуристичному стилі. Замість голок – сріблясті кулі незвичайної геометричної форми. Творці інсталяції, що символізує новорічну ялинку, відмовилися від традиційних гірлянд, замінивши їх невеликою кількістю диско-куль.
На Тернівській шахті у Кривому Розі Дніпропетровської області творчі працівники встановили спіралеподібну ялинку із невеликих брусків дерева. Новорічний символ, що нагадує спіраль ДНК, шахтарі прикрасили гірляндою та дощиком. Незважаючи на те, що така ялинка не може похвалитися ароматом справжньої, дерев'яна красуня радує око і дарує святковий настрій.