18 грудня
Завантажити ще

«Екошуба» може бути причиною безпліддя та онкології

«Екошуба» може бути причиною безпліддя та онкології
Фото: dvsmetanina / pixabay.com

Одноразові пластикові пакети потрапили під заборону, і це лише перший крок. Наступними кроками доброї волі має стати відмова від пластикових пляшок і штучних шуб (або «екошуб», як їх називають безсовісні виробники)

Бездумне виробництво та накопичення пластикових відходів завдає непоправної глобальної шкоди екології та здоров'ю. Одним із головних забруднювачів є продукти «швидкої моди», створені зі штучних волокон. І насамперед це штучне хутро.

Мало хто думає над тим, що штучний ворс на синтетичних шубах – це ніщо інше, як пластик. Дизайнер Альона Люлька не поділяє споживчого оптимізму щодо "пластикового" хутра: «Вдумайтеся: одна шубка зі штучного хутра – це близько 5000 пластикових трубочок! А як пластик впливає на планету та довкілля, ми всі знаємо: отруює її і не розкладається століттями».

До складу волокон штучного хутра, ПВХ-труб, пластикових пляшок та одноразових пакетів входить один і той самий полімер — поліетилентерефталат, створений довгим хімічним шляхом з нафти, природного газу або вугілля. Він міцний, легкий, але для повного розкладання пластику потрібно від 200 до 400 років. Шуба, що носиться від сили 2 роки, безвісти зникне тільки через 200 років. Інакше її треба спалювати, що негативно впливає на клімат, сприяючи глобальному потеплінню.

У свою чергу, за даними МОЗ, збільшення температури повітря призводить до негативного впливу на середовище нашого проживання, сприяє загостренню хронічних захворювань, виникненню серцево-судинних та психічних порушень.

Ворс штучної шуби з диханням або їжею потрапляє до організму людини і має токсичну дію, впливає на всі системи організму.

Крім того, збільшення виробництва та використання пластику за останні 20 років викликало зростання ендокринологічних і онкологічних захворювань від хімічних речовин, що містяться в ньому.. До основних ендокринних руйнівників відносяться стійкі органічні забруднювачі, більшість з яких є в пластику або продуктах його розпаду. Наукові дослідження виявили, що з дією цих речовин пов'язано збільшення кількості вроджених дефектів, раннє статеве дозрівання, безпліддя, проблеми репродуктивного здоров'я, онкологія, ожиріння та інші порушення.

При цьому приставка «еко-» щодо штучного хутра не рятує. Це лише маркетинговий хід, що вводить в оману екологічно свідомих споживачів. До речі, у Європі вже діє заборона на заміну понять. Наприклад, в Італії заборонено застосовувати терміни "хутро" та "шкіра" для маркування штучних матеріалів. Подібні обмеження діють і в інших країнах.

Зменшити шкідливий вплив пластику на здоров'я та навколишнє середовище може кожен із нас. Наприклад, уникати використання продуктів швидкої дешевої моди, штучної шкіри та штучного хутра.