22 грудня
Завантажити ще

Зонд NASA записав звуки супутника Юпітера – вони схожі на мелодію з комп'ютерної гри

Зонд NASA записав звуки супутника Юпітера – вони схожі на мелодію з комп'ютерної гри
Фото: AlexAntropov86 / pixabay.com

Космічний апарат "Юнона" зробив 50-секундний запис магнітних хвиль, що йдуть від супутника Юпітера - Ганімеда. Астрономи вважають, що це допоможе краще зрозуміти незвичайну магнітосферу газового гіганта. Під час цього польоту зонд наблизився на мінімальну відстань до супутника Юпітера. Він рухався зі швидкістю 67 тис. км/год і пролетів за 1 038 кілометрів від Ганімеда. Про це повідомили в НАСА.

- "Юнона" записав аудіо під час 34-го обльоту Ганімеда. У цьому йому допомогла система Waves, яка настроюється під електромагнітні хвилі Юпітера. Щоб отримати звук, їхню частоту направили в аудіодіапазон Waves, - розповіли в Космічному агентстві.

На аудіозаписі чути свист і шум, що нагадують мелодію з комп'ютерної гри. Особливу увагу вчених привернуло підвищення частоти, яке можна почути в середині запису. Вони пов'язують це з переходом «Юнони» з одного району магнітосфери до іншого, а саме з нічного боку супутника на денний.

- Цей саундтрек досить дикий, щоб ви відчули, ніби їдете на борту "Юнони", яка пропливає повз Ганімеда, - сказав головний дослідник Юнони Скотт Болтон у своїй заяві. — Якщо ви уважно прислухаєтеся, зможете почути різку зміну більш високих частот приблизно в середині запису. Це вхід до іншої області магнітосфери Ганімеда.

Астрономи впевнені, що вивчення магнітних полів Юпітера допоможе розгадати загадку появи магнітної аномалії на екваторі планети – Великої Блакитної Плями. Її не видно через телескоп. За даними, отриманими з «Юнони», вона рухається на схід і омине планету через 350 років.

У грудні інший зонд NASA - Parker Solar Probe - вперше торкнувся Сонця. Це єдиний космічний апарат, який зміг наблизитись до нашої зірки так близько. Крім максимального наближення, зонду вдалося зробити кілька знімків з атмосфери — це допоможе вченим дізнатися більше про існування Сонця.

Новини по темі: Космос НАСА Юпітер