Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

День зимового сонцестояння 21 грудня: історія, прикмети, традиції та обряди

День зимового сонцестояння 21 грудня: історія, прикмети, традиції та обряди

У вівторок, 21 грудня 2021 року, ми традиційно святкуємо день зимового сонцестояння. Це один із 4 енергетично потужних днів після цього дня Сонце починає набирати свою силу. З цим поворотом навесні пов'язані магія і чари сонцестояння. Про це в інстаграмі розповіла астролог Юлія Погорельченко. З кожним днем, обіцяє експерт, енергії ставатиме дедалі більше.

- 20 грудня чи вранці 21-го добре б очистити житло, робоче місце, пройти процедури очищення самому. Підбити підсумки минулого року краще у вівторок. Не варто планувати, а подумки пройтися у минуле. Наприклад, скласти список подяки минулому року. 22-23 грудня можна складати плани на майбутній рік, мріяти на світанку, наповнюючи свої думки енергією Сонця, – пропонує список занять на найближчі дні астролог.

Найкоротший день року

21 грудня у Києві Сонце зійде о 07:55, а зайде – за 8 годин, о 15:56. 22 грудня світловий день почне збільшуватись. Висота Сонця над горизонтом у момент зимового сонцестояння мінімальна, зазначають астрономи.

Зимове сонцестояння відбувається щороку, коли Сонце досягає найпівденнішого відхилу - 23.4 градуса. Це означає, що сонцестояння відбувається, коли Північний полюс відхилений від Сонця. У середніх широтах дати сонцестояння збігаються з датами астрономічного переходу з весни на літо та з осені на зиму. Після цієї астрономічної події темний час доби поступово піде на спад, а день почне прибувати.

Зимове сонцестояння 2021 року: обряди

Зважаючи на свою винятковість, 21 грудня - чудовий час для проведення практик, які допоможуть покращити життя. Цього дня не варто залишатися на самоті, краще провести його у колі сім'ї, друзів чи близьких. Або просто погуляти, відвідати цікаві місця, з кимось познайомитись.

Предки у давнину вірили, якщо дотриматися всіх традицій цього дня – рік буде вдалим. За слов'янським повір'ям, у цей час відбувалася боротьба Темряви та Світла, але в результаті Світло перемагало, і Світ оновлювався. У всіх культурах день зимового Сонцестояння вважався найбільш сприятливим щодо різноманітних обрядів і ритуалів. Енергетика оновлення та переходу від Темряви до Світлана сприяє тому, щоб позбутися всього непотрібного та залучити бажане у своє життя. День підходить для створення намірів, пов'язаних із темою оновлення, закладання нових особистих циклів та планування, визначення своєї ролі у суспільстві. Уважно відстежуйте всю інформацію, яка надходить до вас – швидше за все вона виявиться важливою та корисною для вас надалі.

У культурі багатьох народів день зимового сонцестояння символізує відродження богів, життя та природи, під час нього відбувається багато свят. Стародавні римляни з 17 до 23 грудня шанували бога землеробства - Сатурна. Давні германці вважали, що саме у цей день відроджувався Король Дуба, відігрівав замерзлу землю і давав життя насінню у ґрунті. У Шотландії існувала традиція запускати палаюче колесо, яке символізувало сонцеворот. А давні слов'яни святкували цього дня день "сім'ї сонця", або "народження Коляди" - язичницького сонячного божества.

Що потрібно зробити у день зимового сонцестояння

Цього дня добре загадувати бажання. Наприклад, можна взяти два чисті аркуші паперу. На одному записати всі погані події, що сталися з вами у 2021 році. Папір треба спалити, а попіл викинути, примовляючи: "Я відпускаю минуле і ні на кого не тримаю зла".

На другому папірці запишіть усі ваші цілі та кроки до виконання своїх заповітних бажань. Зберігайте цей лист на видному місці, і вони обов'язково здійсняться.

А щоб позбутися негативу, треба змити його з себе. 22 грудня потрібно набрати у ванну води, включити спокійну музику та запалити свічки. Полежіть у теплій воді 20 хвилин, розслабтеся, подумайте про хороше, про плани на життя. Потім постійте під душем і подумайте про погане, яке хочете, щоб струмені води змили з вашої долі.

Також важливо цього дня роздати усі свої борги.

Народні прикмети на зимове сонцестояння

Іній на деревах – буде добрий урожай зерна.

Якщо зрізані вишневі гілочки зацвітуть до Різдва, буде багато ягід.

Дощ до мокрої весни.

Ясне сонце – на Новий рік буде мороз.

Похмуро та іній на деревах - на Новий рік буде хмарно.

Тихий безвітряний день віщує хороший урожай плодових дерев.

 

Новини по темі: Аст рологии Зима Сонце