Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Шкарлет розповів про новий конкурс для підручників, щоб у них не лікували рак содою

Шкарлет розповів про новий конкурс для підручників, щоб у них не лікували рак содою
Фото: facebook.com/UAMON

Міністерство освіти та науки затвердить перші підручники за новими правилами конкурсу. Він відбудеться 16 та 17 грудня для підручників та посібників для 9 класу, повідомили у МОН. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив у своєму телеграм-каналі, що у підручниках не повинно бути "безглуздих нісенітниць".

- Усі пам'ятають, яка критика звучала від батьків та вчителів з приводу виданого у 2017 році підручника з хімії для 9 класу (з порадою лікувати рак содою, - авт.) та з всесвітньою історією для 11 класу 2019 року (у ньому сказано, що Андрій Шевченко грав за «Ювентус», – Авт.). Вважаю, що критика абсолютно обґрунтована, оскільки мала місце безглузда нісенітниця на сторінках навчальної літератури, - написав він.

Шкарлет повідомив, що у відборі матимуть змогу взяти участь підручники з грифом МОН. Тобто експертиза підручників передуватиме конкурсу.

- Що ще зміниться? Підручники будуть представлені на конкурс у вигляді оригінал-макетів; часу для ознайомлення із новими підручниками передбачено більше; обов'язковим стало обговорення підручників педагогічними працівниками, батьками та іншими заінтересованими особами; особлива увага приділятиметься дизайнерському оформленню навчальних видань, - наголосив міністр.

У планах МОН – відновити процес апробації підручників перед масовим запровадженням у навчальні заклади.

У МОН нагадали, що нові правила конкурсу затверджено наказом від 21 вересня 2021 року. Після цього підручники для 4 та 8 класів під час конкурсів вже обговорювали з освітянами та батьками.

14 грудня Верховна Рада ухвалила закон проти ляпів та дискримінації у підручниках. Підручники повинні ґрунтуватися на наукових даних, не містити дискримінаційних висловлювань, при їх написанні заборонено порушувати принципи академічної доброчесності. Батьки та вчителі зможуть скаржитися на погану якість навчальних матеріалів у Міносвіти. Якщо скарги визнають обґрунтованими, підручники заборонять використовувати у школі.