Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Прикордонники про нововведення: Нам дозволили проводити огляд без поліції та митників

Прикордонники про нововведення: Нам дозволили проводити огляд без поліції та митників
Фото: facebook.com/DPSUkraine/photos/2082072881944449

З 15 грудня набувають чинності зміни до Закону України «Про прикордонну службу ». Тепер доглядати громадян, а також їхній одяг, багаж та машини можуть самі співробітники прикордонної служби.

"А хіба було не так?" - Запитайте ви. Як зазначили «КП в Україні» у прикордонній службі, раніше, щоб відкрити ваш багажник, валізу, сумочку або переглянути вміст кишень, прикордонники обов'язково викликали працівників митниці чи правоохоронців, якщо була інформація чи підозра на правопорушення.

Спікер Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна. Фото: facebook.com/photo/?fbid=122291905072267&set=a.122291925072265

Спікер Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна. Фото: facebook.com/photo/?fbid=122291905072267&set=a.122291925072265

– У пунктах пропуску огляд проводився лише спільно зі співробітниками митниці, – пояснила «КП в Україні» спікер Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна. – Залежно від того, що виявлено, викликали співробітників Нацполіції або Служби безпеки – у телефонному режимі, паралельно надсилали письмове звернення.

Також доглядати громадян прикордонники тепер можуть у прикордонній зоні та у контрольних пунктах пропуску. Раніше вони такого права не мали.

Що передбачають такі перевірки, прикордонники теж описали. Ваш одяг можуть обмацати або перевірити спеціальним приладом. І навіть залізти у білизну, де, користуючись відсутністю права прикордонників лізти під одяг, могли приховати щось заборонене.

- Мають право, так, - підтверджує Маргарита Вершиніна. – Може, ще будуть роз'яснення, але все зазначено у законі. Нововведення тільки набувають чинності, як на практиці воно буде, побачимо…

Самі прикордонники нововведенню раді.

– Звичайно, це плюс – раніше ми такого права не мали, і навіть якщо була якась інформація, не могли це робити самі, без інших правоохоронних органів, – розмірковує Маргарита Вершиніна. - У прикордонній зоні виставлялися пости спільно з поліцією, а у разі виявлення порушень у пунктах пропуску викликали інші служби. Тоді вже вилучалися речовини чи предмети.

Вилучати заборонені предмети або речовини, які можуть бути доказами або можуть зашкодити здоров'ю та життю людини, тепер можуть прикордонники.

НА ЗАМІТКУ

Коли вас можуть надіслати на огляд?

  • Якщо є порушення чи спроба порушення прикордонного режиму, режиму у пунктах пропуску (пунктах контролю), режиму у контрольних пунктах в'їзду-виїзду чи спроба зашкодити інтересам національної безпеки України;
  • у разі знаходження особи у межах прикордонної смуги без відповідного дозволу;
  • якщо є підстави вважати, що у транспортному засобі знаходиться правопорушник або особа, свобода якої обмежується у незаконний спосіб;
  • якщо є підстави вважати, що в особи або у транспортному засобі знаходиться річ, обіг якої заборонено або обмежено або становить загрозу життю та здоров'ю людини;
  • якщо транспортний засіб або речі є знаряддям скоєння правопорушення та/або знаходяться у місці, де могло бути скоєно правопорушення.