20 травня
Завантажити ще

Діагностуємо родимки: коли час звертатися до лікаря

Діагностуємо родимки: коли час звертатися до лікаря
Фото: Марко Верх/ccnull.de

Невус ( родимка ) – це доброякісне новоутворення шкіри. Родимка складається з пігментних клітин меланоцитів, які виробляють меланін, фарбуючий пігмент (через нього наша шкіра темніє при засмагі). Невус є скупченням меланоцитів.

Основні фактори, від яких залежить кількість родимок на тілі, – спадковість та тривалість перебування на сонці.

Ризик переродження родимки на злоякісне новоутворення підвищується при пошкодженні шкіри ультрафіолетовим випромінюванням (сонячні опіки). Але особливо високою є загроза розвитку різних видів раку шкіри при відвідуванні соляріїв. Лікарі-онкологи рекомендують повністю утримуватися від опромінення шкіри у соляріях.

Якщо ви зазвичай засмагаєте, не дотримуючись рекомендацій, проводьте самоогляд родимок особливо уважно. Самостійно оглядати свої шкірні покриви слід не рідше одного разу на 3 – 6 місяців. Тим, хто має на тілі 100 і більше родимок, рекомендується проводити самоогляди регулярно. Ні-ні, це зовсім не означає, що через велику кількість невусів (медична назва родимки) потрібно відразу бити на сполох. Логіка тут суто математична: що більше родимок, то вища ймовірність, що з них виявляться невуси зі злоякісним потенціалом.

Однак, по-перше, зовсім не обов'язково, що це станеться саме з вами. А по-друге, раннє виявлення небезпечного новоутворення майже завжди гарантує успішне лікування. Словом, ваше завдання – переконатися, що з родимками все гаразд і ви здорові. Або якнайшвидше звернутися до лікаря для вживання необхідних заходів.

П'ять кроків для самодіагностики родимок. Фото: Дмитро Полухін

П'ять кроків для самодіагностики родимок. Фото: Дмитро Полухін

ДО РЕЧІ

Зірки, які перемогли рак шкіри

  • У знаменитого актора Х'ю Джекмана почала кровоточити родимка на носі. Дружина наполягла, щоб він звернувся до лікаря. Було виявлено базально-клітинний рак шкіри. Після кожної операції (їх було кілька) Х'ю викладав у соцмережах фото з пов'язкою на обличчі та закликав шанувальників обов'язково користуватися сонцезахисним кремом та ходити на медичні огляди.
  • У телеактриси Хлої Кардаш'ян почала рости родимка під грудьми. Обстеження показало, що вона доброякісна, але під час огляду лікарі виявили меланому на спині. «Мені видалили 20 сантиметрів шкіри. Це було боляче, але я тепер абсолютно здорова!» - написала дівчина в соцмережах і наголосила, як важливо вчасно звертатися до лікарів.
  • У колишнього президента США, лауреата Нобелівської премії миру Джиммі Картера у 90 років виявили важку стадію меланоми з метастазами у печінці та мозку. Він став одним із перших пацієнтів, хто пройшов лікування новим на той момент імунотерапевтичним препаратом. Обстеження показало, що у його організмі повністю зникли пухлинні клітини.

Ознаки, у яких слід здатися лікарю. Фото: Дмитро Полухін

Ознаки, у яких слід здатися лікарю. Фото: Дмитро Полухін

Новини по темі: Здоров'я рак Поради