30 вересня
Завантажити ще

На станції "Академік Вернадський" в Антарктиді випала рекордна кількість снігу - засипало навіть гнізда пінгвінів

На станції

В Антарктиді поблизу української станції "Академік Вернадський" випала рекордна цього року кількість опадів. Сніг йде не зупиняючись уже два тижні. Замело навіть гнізда пінгвінів, що обжилися біля станції. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

– Наразі біля нашої станції рекордна висота снігового покрову за всю нинішню зимівлю – 262 см! З першого грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніжить майже постійно, і, за прогнозами наших метеорологів, висота покриву може ще збільшитися, - розповіли співробітники станції.

Полярники жартують, що така погода вносить різноманітність у їхнє життя – тепер їм доводиться щодня махати лопатою, щоб очистити бодай основні ділянки. Не нудно і їхнім найближчим сусідам – пінгвінам.

- Ті гнізда, які розташовані на низинах, повністю засипані снігом: з них стирчать лише голови птахів, які продовжують висиджувати яйця... Але хвилюватися за них не варто, адже пінгвіни пристосовані до цього. Ці тварини можуть самі "відкопати" гнізда, роблячи тілом "труби" у снігу, розвиваючи швидкість до 6 км на годину, - додали полярники.

9 грудня, на станції повідомили, що у пінгвінів вилупилися перші пташенята. Діти цього року вилупилися раніше, ніж зазвичай. Перший місяць свого життя малюки проведуть у гнізді. Нині вони дуже смішні і незграбні, а замість звичного для нас чорно-білого пір'я вкриті сірим пушком.

Станція "Академік Вернадський" – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез.

Новини по темі: Сніг Антарктида пінгвіни