Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Корів треба привчати до горщика, щоб урятувати клімат планети

Корів треба привчати до горщика, щоб урятувати клімат планети
Фото: Shutterstock

Звучить смішно, але насправді все це пояснюється просто. Аміак – велика проблема для всієї планети, він є причиною не лише забруднення навколишнього середовища через парникові гази, але й зміни клімату в цілому.

Одне з помітних джерел аміаку в природі - велика рогата худоба. Відповідно, вважають учені, для вирішення проблеми потрібно налаштувати правильне впакування того самого аміаку в правильне місце. Перехоже. Дослідження, яке провели вчені з Оклендського університету Нової Зеландії, пропонує вирішення проблеми.

- Нічого складного в тому, щоб привчити корів ходити в туалет, немає, - каже автор роботи, професор психології Ліндсі Метьюз. - Ви ж можете привчити до горщика кішку чи собаку. Тож чим відрізняються жителі скотарня?

Метьюз із колегами провів цього року експеримент із 16 телятами. Протягом місяця вчені намагалися привчити їх користуватися «туалетом» – спеціально відгородженою територією зі штучним покриттям певного кольору. За правильне використання туалету на телят чекала нагорода - перекус ячменем. А полегшення на вулиці супроводжувалося повчальним шумом чи неприємним сплеском води. Вже через 10 днів експерименту дослідники помітили, що 11 тварин успішно прийняли встановлені правила і поміняли свою звичку гадити будь-де! Вони стали ходити "у справах" саме там, де потрібно.

Крім того, вчені навчили телят терпіти позиву до сечовипускання у невідповідний час.

- Таким чином ми змогли довести, що телята цілком навчаються, - сказав в інтерв'ю Метьюз. - Відповідно, можна вважати, що якщо ця практика буде розширена у світовому масштабі, вона може мати великий вплив на контроль аміачних випарів на планеті.

Насправді, хоч як смішно ця новина не звучала, дане дослідження є досить важливою екологічною метою. Коли аміак поєднується з грунтом, яку щодня наступають корови, мікроби в бруді перетворюють їх у закис азоту - з'єднання, частку якого припадає сім відсотків всіх викидів парникових газів у країнах. Не кажучи вже про те, що аміак може забруднювати водні джерела, в які він проникає.