Завантажити ще

Патріарх Варфоломій заявив, що в Україні йому дякували за Томос та автокефалію

Патріарх Варфоломій заявив, що в Україні йому дякували за Томос та автокефалію
Фото: pomisna.info

Патріарх Варфоломій розповів, що під час візиту в Україну в серпні на запрошення президента українці постійно дякували йому за Томос та набуття власної Церкви. Про це він сказав в інтерв'ю "Лівому березі".

- Хтось запитав, чому атаки на мене збільшилися після візитів до України та США. Відповідаю: тому що обидва візити були вдалими та благословенними. Звичайно, наші брати-росіяни не хотіли б, щоб вони були такими. Ви ще питали мої враження про візит до України. Мене вразила віра українців та повага. Де б я не з'являвся, мені дякували за Томос та автокефалію, особливо під час служби перед Софією Київською.

Варфоломій наголосив, що побачив бажання держави співпрацювати з автокефальною церквою України.

– Перехід громад від Московського патріархату до Православної Церкви сьогодні ще раз доводить, що українці хочуть мати власну церкву, яка не залежить від Москви. І це ще більше підтверджується тим протистоянням, яке є на політичному рівні між Україною та Росією. Звичайно, це бачить Москва, її це ще більше дратує.

Патріарх наголосив, що жодного розколу в церкві не було.

- Питання про автокефалію України виникло не два і не три роки тому – протягом минулих століть українці докладали величезних зусиль для набуття власної Церкви. І ось настав історичний момент: Константинопольська Церква втілила у життя давню мрію українців, – додав він.

Патріарх зустрівся з українськими журналістами на Фонарі, у Стамбулі, щоб поділитися враженнями та досягненнями року, що минає.

5 січня 2019 року у Стамбулі Варфоломій підписав Томос про автокефалію об'єднаної Православної церкви України. Того ж дня п'ятий президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха орденом "За заслуги" І ступеня.