Завантажити ще

Набори з Третього рейху та Чиполіно: на яких новорічних іграшках можна заробити

Набори з Третього рейху та Чиполіно: на яких новорічних іграшках можна заробити
Фото: Фото: olx.ua

Новий рік – пора подарунків, святкування, розваг. А ще час, коли можна заробити грошей. Достатньо лише заглянути у свої шафи, дістати коробки, що припали пилом за рік, і уважно подивитися на їх вміст. А ще краще перебрати сараї та горища, раптом знайдете що цінне.

Знаменитий «набір Чиполіно»

Почнемо із простого. Коли раптом у вас є набір скляних радянських іграшок у дуже хорошому стані, без тріщин, сколів та не битих, то за скриньку таких, якщо пощастить, ви можете виручити від 500 до 3000 гривень. Таких пропозицій в інтернеті багато. Ціна залежить насамперед від стану. Ідеально, якщо такими іграшками взагалі не користувалися.

Але набір набором... а по-справжньому цінних іграшок не так багато.

Уся серія «Чіполліне». Фото: olx.ua

Уся серія «Чіполліне». Фото: olx.ua

Як правило, це або поодинокі, унікальні та дуже незвичайні вироби, або ж із якихось серій, як, наприклад, вся серія «Чіполіно» з 14 іграшок. Ціна майже 100 тисяч гривень.

Якщо окремо, то Синьйора Помідора із цієї серії продають за 3000 гривень, Доктора Каштана продали за 10 500 гривень, а Детектива Моркоу – за 140 доларів.

Інші іграшки з цього набору нерідко продають за суми до 50 доларів.

Фото
Фото
03 Грудня 202115:24

Привіт із Третього рейху

Від наступного новорічного набору нам стало трохи ніяково. Набір, нібито знайдений у німецькому місті Гальшпах, належить до часів Третього рейху! Ціна божа – 8500 гривень. Чи не дойчмарок. Не знаємо, чи є в нашій країні шанувальники фюрера, принаймні поки що покупців не оголошувалося.

Якщо брати радянську історію, сріблястого Діда Мороза віддають за 2700 гривень!

Якщо у вас іграшка у вигляді кукурудзи, баклажану та інших овочів і фруктів – це серія іграшок, присвячена сільському господарству. За кожну можна отримати до 150 гривень.

Загалом оцінити новорічну прикрасу досить складно: рік випуску на них не пишуть. Оригінальні коробки донині теж майже ні в кого не дожили. Але загальний критерій все ж таки є. Цінуються радянські ялинкові грушки, виготовлені у 1950-1960-х роках. Тоді було два тренди: присвячені сільському господарству та мультяшні герої.

Фото
Фото
03 Грудня 202115:50

Іграшці 117 років

Перейдемо до прикрас, що використовуються під ялинкою. Наприклад, до іграшки, якій уже 117 років! За свого зеленого Діда Мороза власник хоче одержати 7500 гривень. Вага фігури до 1 кг.

Продає він і антикварні підставки під ялинку. За виготовлену у 1900 році можна також виручити 7500 гривень.

Діди Морози та Снігуроньки, а разом із ними і сніговики нерідко можуть коштувати від 1000 до 2000 гривень. Причому як із вати, так і з фарфору. А за окремі екземпляри на ОЛХ бажають отримати навіть 200 доларів. Наприклад, за фарфорову статуетку Діда Мороза, виготовлену Коростенським фарфоровим заводом з автографом В. М. Трегубової.

Фото
Фото
03 Грудня 202115:44

Листівки та марки

Ще одним важливим новорічним атрибутом були листівки. І має рацію той, хто їх не викидає, а колекціонує. Ціни за набори – від 500 до 1500 грн. Але є й окремі унікальні екземпляри.

Так, радянську листівку 1981 року, де зображений хлопчик із зайцем, продають за 1500 грн.

Інша новорічна листівка з олімпійським ведмедиком на Віоліті продається за 1280 грн.

А за німецьку листівку 1941 року, хай навіть підписану, просять 2000 грн!

Зустрічаються навіть лоти із новорічними марками. Так, один користувач продає колекцію випущених з 1962 до 1991 року лише за 500 грн.

Фото
Фото
03 Грудня 202115:32

По чім тигри для народу

Статуетка тигра зі срібла. Фото: olx.ua

Статуетка тигра зі срібла. Фото: olx.ua

2022 рік - рік Чорного Водяного Тигра. Фігурок звіра у продажу багато, але ми зупинимося на найцікавіших.

Один користувач з Дніпра продає статуетку тигра, виготовлену зі срібла 950-ї проби та вагою 902 грами, за 55 тисяч гривень!

Також, судячи з кількості оголошень, популярні картини з тиграми.

Одна з найдорожчих, яку ми там знайшли, коштує 9500 грн. Хоч до антикваріату не належить.

Тигри не оминули й гроші. 12 років тому НБУ випускав срібну монету у 5 гривень, присвячену року Тигра.

Суматранський тигр на срібній монеті. Фото: olx.ua

Суматранський тигр на срібній монеті. Фото: olx.ua

Карбують тигра на монетах не лише в Україні.

В Австралії Суматранського тигра зображено як на срібній монеті (ціна якої в Україні 2400 грн), так і на інвестиційній золотій, присвяченій року Тигра та випущеній до 2022 року.

Такі в Україні продають за 62 тисячі гривень.