23 червня
Завантажити ще

Магнітна буря 27-28 листопада зіпсує українцям вихідні: як знизити її вплив на організм

Магнітна буря 27-28 листопада зіпсує українцям вихідні: як знизити її вплив на організм
Фото: tv.ua

Експерти лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН уточнили прогноз магнітних бур на листопад і таки констатували неприємний факт: магнітна буря до кінця осені ще встигне потріпати нерви та здоров'я українцям. Спочатку у довгостроковому прогнозі вона фігурувала 28-29 листопада, потім зникла з графіка, а тепер повернулася, змістившись на день. І доводиться тепер вона якраз на суботу та неділю, 27-28 листопада. Про це 26 листопада повідомляється на сайті ФІАН.

Магнітна буря 27 листопада 2021 року розіграється лише надвечір: обурення досягнуть чотирьох балів (жовтий рівень небезпеки) близько 21:00 за Києвом. В цей час висока ймовірність погіршення самопочуття у метеозалежних людей: вони можуть скаржитися на головний біль та слабкість. Навіть у здорових людей знизиться працездатність та концентрація уваги.

Магнітна буря 28 листопада 2021 року найбільшу небезпеку для здоров'я становить у першій половині дня. Буде складно прокинутися та зосередитись на справах. Можливі запаморочення (навіть у сидячому положенні), прискорене серцебиття та напади тривожності без явної причини хвилювання.

Магнітні бурі, які є наслідками спалахів на Сонці, у жителів Землі провокують головний біль, запаморочення та проблеми з тиском. Також страждають хворі із серцево-судинними захворюваннями в анамнезі та володарі хронічних захворювань.

Календар магнітних бур на листопад-грудень 2021 року станом на 26 листопада включає всього 2 проблемні дні і виглядає так:

  • 27 листопада – 4 бали з 10
  • 28 листопада – 4 бали з 10.

Графік магнітних бур на листопад-грудень 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

Графік магнітних бур на листопад-грудень 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

У ці дні метеочутливі люди можуть скаржитися на головний біль, нудоту і запаморочення. Можуть спостерігатися болі в районі серця та потилиці, давити віскі. Багато хто буде скаржитися на стрибки артеріального тиску та старі травми. Ночі напередодні магнітних бур також можуть бути неспокійними:

  • високий шанс безсоння;
  • можуть снитися кошмари чи просто неприємні сни;
  • через неспокійну ніч вранці і вдень може відчуватися розбитість і сонливість
  • можливо, загостряться хронічні захворювання;
  • може спостерігатися занепад сексуальної активності;
  • проблеми з контролем емоцій: можливі спалахи гніву та напади дратівливості;
  • скарги на втому, зниження концентрації та загальну розсіяність
  • зниження апетиту.

Що не можна робити в період магнітних бур

Тим, хто страждає від впливу магнітних бур, варто звести до мінімуму вживання алкоголю, важкої їжі, кофеїну та тютюнових виробів. Уникайте стресу та навантажень, не напружуйтеся.

Як захиститися від негативного впливу магнітної бурі

У цей час варто більше відпочивати, дихати свіжим повітрям та стежити за своїм водним балансом (норма води для дорослої людини на добу: 30 мл на кожний кілограм ваги тіла), забезпечити повноцінний сон – не менше 7-8 годин на день, пити трав'яний чай - з ромашки, м'яти, липи тощо; по можливості більше перебувати в спокійній обстановці або відпочинку, відкласти прийняття важливих рішень на більш сприятливий час.

Також у ці дні особливо старанно слідкувати за своїм артеріальним тиском, а під рукою лікарі радять тримати необхідні ліки. Від поїздок за кермом автомобіля, наскільки можна, теж варто відмовитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних умов, наслідки пройдуть практично непомітно для організму. Але слід зазначити, що повного захисту від магнітних бур не існує.