Завантажити ще

Кульбіда пообіцяв українцям теплий грудень та 30-градусні морози у січні та лютому

Кульбіда пообіцяв українцям теплий грудень та 30-градусні морози у січні та лютому
Фото: ТОБІ МЕЛВІЛ/REUTERS

Останніми роками в Україні відбуваються швидкі зміни клімату. Вони почалися у 1980-х і продовжуються досі. За цей час середньорічна температура повітря підвищилася на 1,5 градуса, розповів в інтерв'ю « Сегодня » директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда.

За його словами, у період із січня до лютого за 30 років потепліло на 2-2,5 градуси, у теплий час стало спекотніше на 1,5-2 градуси. Особливо це помітно у липні та серпні. Скоротилася і тривалість весняного та осіннього періодів.

- В окремі роки, наприклад, у 2019-му, в Україні взагалі не було метеорологічної зими, тобто сталого переходу середньодобової температури через нуль градусів у бік зниження. Режим опадів також змінився, хоча не так суттєво. Ефективність дощів стала меншою через швидше випаровування вологи, оскільки стало тепліше. Влітку побільшало посушливих явищ, які гублять урожай, - зазначив Кульбіда.

Що буде через 100 років

На думку директора «Укргідрометцентру», протягом наступних років клімат у нашій країні суттєво зміниться, стане спекотнішим.

– У середніх широтах, не кажучи про південні регіони, зими не буде зовсім. Дуже хочеться вірити, що вдасться зупинити глобальне потепління, але поки що оптимізму мало, - підкреслив синоптик.

Що буде цієї зими

Нині холодної пори на українців очікує тепліша, ніж зазвичай, погода.

- Грудень виявиться досить теплим. Прояви зими, похолодання, сніг - будуть, але природних катаклізмів не очікуємо. Що стосується січня та лютого, то за нинішніх кліматичних режимів у нас не може бути іншої зими, окрім теплої. Однак на тлі теплої зими з підвищеним температурним режимом обов'язково прийдуть холоди, морози досягнуть і 25, і 30 градусів, - розповів Кульбіда.

Він додав, що порівняно із зимами, які були 30-40 років тому, нинішні морозні періоди виявляться короткочасними.