Завантажити ще

Українцям планують видавати сертифікат на купівлю книг разом із паспортом та свідоцтвом про народження

Українцям планують видавати сертифікат на купівлю книг разом із паспортом та свідоцтвом про народження
Фото: Hermann з pixabay.com.

На парламентському брифінгу представили законопроект, який має на меті стимулювати розвиток українського книговидавництва та книгорозповсюдження. У рамках законопроекту українцям планують видавати сертифікати на купівлю книг. Про це повідомила у фейсбуці народний депутат Євгенія Кравчук.

- У законопроекті йдеться про відшкодування з державного бюджету такою болючої для галузі статті видатків, як оренда приміщень під книгарні; а також про сертифікати на книги для 14-річних українців, які вперше отримують паспорт, та при отриманні свідоцтва про народження, - написала Кравчук.

Йдеться про сертифікат на суму 713 гривень. З 1 січня 2023 року його видаватимуть зі свідоцтвом про народження та з паспортом 14-річним громадянам України.

Кравчук додала, що тисячу гривень, яку планують виділяти громадянам, що пройшли вакцинацію, українці, ймовірно, також зможуть витратити на книги. За словами Кравчук, зараз триває робота у цьому напрямку.

Кравчук наголосила, що законопроект ініціював Комітет гуманітарної та інформаційної політики. Його підписали 64 народні депутати.