Завантажити ще

На Рівненщині нещеплених від поліомієліту дітей не пустять до шкіл та дитсадків

На Рівненщині нещеплених від поліомієліту дітей не пустять до шкіл та дитсадків
Фото: REUTERS/HANNAH BEIER

Розпорядження про недопущення до навчальних закладів дітей підписав головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов. Документ передбачає заборону на відвідування шкіл дітьми, які не отримали щеплення від поліомієліту, а також виключення не щеплених проти поліомієліту дітей із дитячих садків.

– Ситуація загострюється. Ми вже маємо півтора десятка дітей, які мають цей вірус і є носіями. На щастя, ця категорія дітей практично вся отримала щеплення, і ми впевнені, що страшних симптомів у них не буде. Водночас значну частину дітей не захищено від цієї хвороби. Це ненормальна ситуація. Батьки ще не усвідомили, що це дуже серйозно. І це надовго. Тому наразі необхідно вирішувати цю проблему, – заявив Сафонов, слова якого цитує УНІАН.

Нині в області оголошено надзвичайну ситуацію після того, як в одній із сімей паралізувало дівчинку, якій немає і півтора року, а у шести її братів і сестер виявлено поліовірус. На черзі - Закарпаття, там виявлено два осередки, причому один з них, де захворіло четверо дітей, пов'язаний із випадком на Рівненщині. Поліомієліт підтверджено також у 12-річної дівчинки з Тячівського району. Ніхто з дітей не був вакцинований.

Поліомієліт – інфекційна хвороба, яка вражає нервову систему. Кожен із 200 тих, хто перехворів, залишаються паралізованим на все життя. Найбільш уразливими є діти віком до 5 років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду. Востаннє в Україні фіксували захворювання на поліомієліт у 2015 році.

Новини по темі: поліомієліт в Україні