Завантажити ще

Смертельний аромат: з Індії до США у спреях завезли небезпечне екзотичне захворювання

Смертельний аромат: з Індії до США у спреях завезли небезпечне екзотичне захворювання
Фото: cpsc.gov

Жертвами екзотичного тропічного захворювання – меліоїдозу – вже стали кілька людей. Усі вони загинули після того, як скористалися купленим у магазині індійським ароматизатором повітря, пише CNN.

У Центрі контролю та профілактики захворювань США (CDC) офіційно застерігли від подальшого використання спреїв популярної мережі магазинів Walmart, які можуть заразити меліоїдозом. Людям рекомендовано припинити використання спреїв цієї марки. Але не викидати їх, а ретельно запакувати та повернути до магазину.

У CDC також випустили для лікарів попередження з описом симптомів хвороби: вони повинні звертати увагу на такі показники, як: висока температура, головний біль, гнійні набряки в печінці, легенях, селезінці та простаті.

Пацієнтів також потрібно розпитувати про використання ароматичних спреїв, зокрема про "знаходження в кімнаті при розпиленні продукту, безпосередньому нюханні або вдиханні з флакона з продуктом, прямому контакті з предметом (таким як наволочки або інша постільна білизна), на який було розпорошено продукт".

У CDC додали, що дослідили випадок зараження смертельною інфекцією у штаті Джорджія. Також жертвами спреїв стали жителі Канзасу, Міннесоти та Техасу. Всі вони виявилися хворими на меліоїдоз – тропічне захворювання, яке зазвичай пов'язане з подорожами, тоді як ніхто з інфікованих за межі США не виїжджав.

У ході розслідування стало зрозуміло, що зараження відбулося через вироблений в Індії ароматичний спрей компанії Better Homes з ефірною олією з лаванди та ромашки, "настояний на "дорогоцінному камінні".

- Наразі проводиться тестування на наявність інфекції у п'яти інших ароматизаторах тієї ж марки "з дорогоцінним камінням", – повідомили у Центрі з контролю та профілактики захворювань.

Спрей продавався по всій країні у магазинах Walmart з лютого до 21 жовтня 2021 року.

Меліоїдоз є бактеріальним захворюванням. Його ще називають псевдохолерою чи хворобою Вітмора. Найчастіше він зустрічається серед тварин, але іноді заражаються і люди. Смертність захворювання становить 10%.

Новини по темі: захворювання Новини США