23 червня
Завантажити ще

Магнітна буря-канібал вдарить 4-5 листопада 2021 року: як захистити організм

Магнітна буря-канібал вдарить 4-5 листопада 2021 року: як захистити організм
Фото: nasa.gov.ua

Експерти лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН погіршили прогноз магнітних бур на початок листопада. Тільки встигли люди впоратися із наслідками "червоного" геомагнітного шторму 30-31 жовтня, як у прогнозі на листопад тепер з'явилася магнітна буря жовтого рівня (4 бали з 10), яку експерти раніше не передбачали. Вона триватиме 4-5 листопада. З іншого боку, магнітний шторм, що раніше прогнозувався 6 листопада, зник з прогнозу. Про це 3 листопада повідомляється на сайті ФІАН.

Як уточнює Space weather. викинута Сонцем цього разу хмара плазми є "канібалом". Такі, швидкі викиди корональної маси захоплюють повільніші, що рухаються перед ними. Зазначається, що повільніша хмара плазми була викинута 1 та 2 листопада. А згодом його нагнала швидша хмара. Перший контакт хмари із Землею відбудеться близько 01:00 4 листопада.

Магнітна буря у четвер, 4 листопада, розпочнеться вночі, практично з півночі, і продовжуватиметься без перерви до полудня, 12.00. У п'ятницю, 5 листопада, геомагнітні збурення будуть зовсім іншого характеру - три "сеанси" по 3 години почнуться опівночі, потім о 6-й ранку і останній повинен затихнути вже в ніч на 6 листопада, розпочавшись десь о 23.30.

Календар магнітних бур на листопад 2021 року станом на 3 листопада включає 2 проблемні дні і виглядає так:

  • 4 листопада – 4 бали з 10
  • 5 листопада – 4 бали з 10

Календар магнітних бур на листопад 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

Календар магнітних бур на листопад 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

У ці дні метеочутливі люди можуть скаржитися на головний біль, нудоту і запаморочення. Може спостерігатися біль у районі серця та потилиці, давити віскі. Багато хто буде скаржитися на стрибки артеріального тиску та старі травми. Ночі напередодні магнітних бур також можуть бути неспокійними:

  • високий шанс безсоння;
  • можуть снитися кошмари чи просто неприємні сни;
  • через неспокійну ніч вранці і вдень може відчуватися розбитість і сонливість
  • можливо, загостряться хронічні захворювання;
  • може спостерігатися занепад сексуальної активності;
  • проблеми з контролем емоцій: можливі спалахи гніву та напади дратівливості;
  • скарги на втому, зниження концентрації та загальну забудькуватість;
  • зниження апетиту.

Що не можна робити в період магнітних бур

Тим, хто страждає від впливу магнітних бур, варто звести до мінімуму вживання алкоголю, важкої їжі, кофеїну та тютюнових виробів. Уникайте стресу та навантажень, не напружуйтеся.

Як захиститися від негативного впливу магнітної бурі

У цей час варто більше відпочивати, дихати свіжим повітрям та стежити за своїм водним балансом (норма води для дорослої людини на добу: 30 мл на кожний кілограм ваги тіла), забезпечити повноцінний сон – не менше 7-8 годин на день, пити трав'яний чай - з ромашки, м'яти, липи тощо; по можливості більше перебувати в спокійній обстановці або відпочивати, відкласти прийняття важливих рішень на більш сприятливий час.

Також у ці дні особливо старанно слідкуйте за своїм артеріальним тиском, а під рукою лікарі радять тримати необхідні ліки. Від поїздок за кермом автомобіля, наскільки можна, теж варто відмовитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних умов, наслідки пройдуть практично непомітно для організму. Але варто зазначити, що повного захисту від магнітних бур не існує.