Завантажити ще

Куплений у Британії криголам James Clark Ross Україна перейменувала на "Ноосферу"

Куплений у Британії криголам James Clark Ross Україна перейменувала на

Дослідницький корабель-криголам James Clark Ross, який Україна придбала у Великобританії за 4,2 мільйона євро, отримав нову назву. Наразі судно під назвою "Ноосфера" забезпечуватиме логістику для української станції на Антарктиді "Академік Вернадський". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

- Скоро до вас вирушає "Ноосфера". Тож зустрічайте цю українську «наукову красуню». Я вас усіх вітаю!, – заявив президент Володимир Зеленський у режимі відеоконференції українським полярникам, які перебувають на Антарктиді.

Як зазначили у відомстві, під час візиту до Одеської області президент Володимир Зеленський оглянув криголам, який уже цього року вийде в океан і візьме курс на Антарктиду до української полярної станції «Академік Вернадський». За його словами, Україна розроблятиме масштабну програму з відродження науково-дослідного флоту України, яка включатиме будівництво 36 суден.

Йдеться про криголам James Clark Ross, який раніше перебував у складі Британської антарктичної місії. У вересні судно продали Національному антарктичному науковому центру Міністерства освіти і науки України. 5 жовтня криголам зайшов до акваторії Одеського порту. Портом його приписки визначено Одесу.

Придбаний Україною криголам є морським дослідницьким судном, яке використовується для біологічних, океанографічних та геофізичних круїзів. Також він виконує деякі вантажні та логістичні роботи. Вперше James Clark Ross був спущений на воду у 1990 році.