Завантажити ще

Синоптики розповіли, яким буде листопад в Україні

Синоптики розповіли, яким буде листопад в Україні
Фото: Павло ДАЦКОВСКІЙ.

Погода в Україні у листопаді буде близька до кліматичної норми з середньою температурою від 1 до 7 градусів тепла. Про це 25 жовтня повідомляє Укргідрометцентр у довгостроковому місячному прогнозі.

Синоптики прогнозують, що місячна кількість опадів буде на рівні 31-61 мм, в гірських районах випаде 64-96 мм. Все це в межах норми.

"Листопад - перехідний місяць від осені до зими, пора предзим'я, яке починається після стійкого переходу середньої добової температури через 5 градусів тепла в сторону зниження (в основному у першій декаді листопада, на Закарпатті та півдні країни - в другій декаді листопада)", - сказано у повідомленні метеорологів.

Якщо говорити про кліматичні норми, то середня місячна температура для останнього місяця осені становить 0-4 градуси тепла на Закарпатті та на півдні країни місцями 5-9 градусів тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря в цьому місяці -15...- 24 градуси, ще більш лютий холод у листопаді був зафіксований у північних, східних, Дніпропетровській, Запорізькій областях і в гірських районах - місцями 25-31 градус морозу, на півдні Криму та Одеської області -8...- 13 градусів.

Абсолютний максимум температури повітря коливався між 16 і 24 градусами тепла, а в Чернівецькій, Закарпатській, центральних, південних областях та в Криму місцями спостерігалося +25... + 29 градусів.

Середньомісячна кількість опадів становить 35-63 мм, в Карпатах, горах Криму та на Закарпатті місцями 70-108 мм (на високогір'ї  -до 135 мм), в Луганській, Дніпропетровській областях, на Прикарпатті та півдні країни місцями 29-34 мм

Жовтень Україні, як обіцяли синоптики, в цілому відповідав кліматичним нормам. При цьому мали рацію ті експерти, хто прогнозував на кінець місяця похолодання і морози - у найближчі три дні в деяких регіонах України вони будуть досягати -7 градусів.

Раніше ми повідомляли, що синоптики обіцяють сильні морози на Новий рік-2022 і досить сильні - в лютому-2022. Також ми писали про те, що народний синоптик Леонід Горбань поділився прогнозом погоди до кінця 2021 року. На жаль, це був останній прогноз від Леоніда Горбаня - народний синоптик помер.