Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Синоптики розповіли, яким буде Новий рік в Україні: сильні морози без снігу

Синоптики розповіли, яким буде Новий рік в Україні: сильні морози без снігу
Фото: президент.gov.ua

В Україні на Різдво, Новий рік-2022 і наступне Різдво очікується досить холодна погода. Температура повітря в окремі дні може опуститися до -15 градусів, але снігу не очікується. Про це розповіла 22 жовтня " Укрінформу " завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

- Температурний режим буде дуже позитивний, високий до Нового року. І всі опади будуть проходити у вигляді дощу і мокрого снігу. І виходить, що сніговий покрив не встигне лягти. Але перші дні січня будуть з великим похолоданням, - віщує прогноз Мартазінової.

Синоптик додала, що в кінці листопада - на початку грудня середньодобова і денна температура очікується на рівні 5 градусів тепла. Потім будуть холодні дні в новорічний період - до -10...- 15 градусів, а потім температура трохи підніметься. А наступне значне похолодання синоптики очікують у лютому.

- Дуже холодні дні - це коли -10 градусів ми повинні побачити на початку грудня. Також різке зниження температури та морозні дні ми побачимо ближче до Нового року. На переході з грудня  на січень, в святкові дні, з перемінним успіхом, то мороз, то тепло буде. Холодні дні, а це до -15 градусів, випадають на початок січня, тобто свята новорічні будуть супроводжуватися морозами, - сказала Мартазінова.

В цілому, за словами експерта, зима буде протяжна, температурний режим нестійкий. Що ж стосується лютого-2022, то він буде холодним, але тепліше, ніж лютий минулого року.

Раніше ми повідомляли, що частина синоптиків обіцяють сильні морози в кінці жовтня. Однак згідно з офіційним прогнозом Укргідрометцентру, погода в жовтні в Україні буде в межах кліматичної норми. Крім того, народний синоптик Леонід Горбань поділився прогнозом погоди до кінця 2021 року. На жаль, це був останній прогноз від Леоніда Горбаня - народний синоптик помер.