14 листопада
Завантажити ще

Митрополит Антоній: Христос і цифрова залежність

Митрополит Антоній: Христос і цифрова залежність

Зовсім недавно в соціальній мережі "Фейсбук" стався збій. Мережа практично не працювала кілька годин. Здавалося б, що в цьому страшного? Але у багатьох людей ця подія викликала паніку, а новину про це збій висвітлили всі провідні світові ЗМІ.

Все, що відбулося на власні очі продемонструвало не тільки залежність людей від інтернету, але і те, наскільки крихкими можуть бути досягнення технічного прогресу. Досить, щоб хоч ненадовго відключилася електрика, щоб багато предметів, що нас оточують, просто вийшли з ладу, а звичний комфорт звалився.

І чим більше можновладці просувають цифровизацию всього і вся, тим більше ризик, що все це в один зовсім не прекрасний день може зупинитися. А, враховуючи, що дана цифровізація все більш глобальна, її збій теж прийняв би глобальні масштаби.

Звичайно, це не означає, що технологічні блага цивілізації є якесь однозначне зло, від якого потрібно бігти в ліси. Але подібна ситуація дає нам привід поміркувати, наскільки ми залежимо від техніки і наскільки звикли до цієї залежності.

Можливо, жителів сіл це так сильно не зачепить, але для мешканців великих міст наслідки глобального цифрового збою були б досить відчутними. Тільки уявіть: скрізь і відразу вимикається інтернет, сервіси, прив'язані до гугла та інших подібних мегакорпорацій, цифровий банкінг, проїзд в транспорті за електронними квитками, всі ці «розумні» пристрої - від пилососів до клімат-контролю і т. д., і т.п.

Для християнина в даному контексті є привід вкотре усвідомити всю марноту і суєтність земного життя і згадати про Господа, який ніяк не залежить від подачі електроенергії, від поставок газу або чогось подібного. Господь і Його захист з нами завжди, аби ми самі цього хотіли.

Що ж до технічних нововведень, то в них немає нічого однозначно поганого, аби вони не затуляли від нас Христа і ближніх.

Новини по темі: релігія Церква