Завантажити ще

При якому тиску і рівні холестерину ви захищені від інфарктів та інсультів

При якому тиску і рівні холестерину ви захищені від інфарктів та інсультів
Фото: Shutterstock

Пора знижувати пекло

- У більшості пацієнтів 18 - 69 років систолічний (верхнє. - Ред.) Артеріальний тиск повинен бути знижений до рівня 120 - 130 мм рт. ст. Всім триматися на цьому рівні! - закликають кардіологи.

Людям старше 70 років спочатку за допомогою ліків потрібно знизити показник до рівня менше 140 мм рт. ст. Потім, якщо терапія добре переноситься, - до 130 мм рт. ст.

Вже чітко доведено, що при такому тиску істотно менше інсультів.

Що стосується діастолічного (нижнього) тиску, то практично для всіх пацієнтів мета - нижче 80 мм рт. ст.
- Виміряйте тиск чоловікові: діастолічний вище 85 мм рт. ст.? Це багато! Ласкаво просимо до терапевта або кардіолога, якщо сім'ї потрібен годувальник, - попереджають лікарі.

Ліпопротеїни - як у немовляти

Підвищений рівень поганого холестерину теж загрожує інфарктами і інсультами. Народ традиційно боїться препаратів для зниження холестерину (статинів) і тягне з їх прийомом до останнього. Однак великий шанс не дотягнути - коли розіб'є інсульт, «пити боржомі» буде пізно.

Ось оновлені рекомендації ESC:

 • У пацієнтів з встановленим атеросклерозом (наприклад, якщо виявлені великі бляшки в сонних артеріях), а також з цукровим діабетом і високим ризиком слід знижувати ліпопротеїни низької щільності, ЛНП (так званий поганий холестерин), до рівня нижче 1,4 ммоль/л.
 • У пацієнтів високого ризику з трігліцерідамі вище 1,5 ммоль/л, незважаючи на терапію статинами, можна додати омега-3 жирні кислоти (2 грами 2 рази на добу). Тільки спочатку статини, а потім омега-3, а не навпаки.
 • Пацієнтам високого ризику c цукровим діабетом, а також старше 70 років можна призначати статини для первинної профілактики, йдеться в рекомендаціях ESC.

Зверніть увагу, в більшості лабораторій бланки з «доісторичними» нормами холестерину!

Тільки 100 г алкоголю в тиждень!

 1. Мігрень з аурою (тобто тимчасовим розладом зору, мови, руху і т. Д.) Визнана фактором ризику серцево-судинних захворювань, включаючи інсульти.
  Пацієнтам з мігренню частіше, ніж іншим, потрібні статини і препарати, що знижують тиск. У жінок з мігренню з аурою обмежується використання оральних контрацептивів.
 2. Максимальна доза алкоголю - 100 грамів на тиждень (в перерахунку на спирт). А краще взагалі не пити, відзначають кардіологи.
 3. Офіційно прописана необхідність застосування антидепресантів у пацієнтів з ІХС (ішемічну хворобу серця) і депресією.
 4. Доведено роль забруднення повітря в підвищенні ризику хвороб серця. «Це взагалі катастрофа. Дрібні частинки гару при пожежах проходять через альвеоли (пухирці, через які йде газообмін у легенях. - Ред.) І бомблять судинну стінку ».
 5. Перераховано надлишкові види аналізів і обстежень, які не рекомендується використовувати в рутинній клінічній практиці.
  Серед них:
  • генетичні шкали ризику,
  • нові біомаркери - наприклад, визначення ризику інфарктів та інсультів за різними показниками в крові і сечі,
  • тести для оцінки функції судин і всіх методів візуалізації.

Останній пункт не відноситься до УЗД сонних артерій і оцінці коронарного кальцію - ці два обстеження визнані високоефективними, їх роль постійно зростає.

Діабетикам - сучасні препарати. Фото: Дмитро Полухін

Діабетикам - сучасні препарати. Фото: Дмитро Полухін

Які аналізи зробити

Самий змістовний аналіз - розгорнуте дослідження під назвою ліпідограмма. Її рекомендується робити починаючи з 45 років. А тим, хто веде сидячий спосіб життя, страждає від стресів і зайвої ваги, - з 35.

У ліпідограму вказуються, зокрема, рівень ЛНП (ліпопротеїнів низької щільності), які в народі часто називають поганим холестерином, і ЛВП (ліпопротеїнів високої щільності), або хорошого холестерину.

Тільки для здорових людей нормою буде ЛНП до 3,3 ммоль/л. Якщо у людини є запалення ендотелію, тобто внутрішньої вистилки кровоносних судин (як правило, у курців, осіб з діабетом, зайвою вагою і ін.), То оптимальний показник ЛНП 1,5 - 1,8 ммоль/л. Коли є бляшки в артеріях - ОНП повинен бути нижче 1,4 ммоль/л.

Оптимальний показник ліпопротеїнів високої щільності (хорошого холестерину)> 1,1 ммоль/л

Виправити ситуацію в залежності від стану організму можна або корекцією харчування, або призначенням спеціальних препаратів. Рішення приймає лікар.

Новини по темі: інсульт Поради інфаркт